Konferencja naukowa Euroscience Open Forum (ESOF) 2022

W ramach organizacji EuroScience Open Forum 2022 (ESOF), którego tegorocznym gospodarzem jest holenderska Lejda, 15 lipca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja towarzysząca ESOF 2022. Wydarzenie to jest uroczystą inauguracją przyjęcia przez Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

24.06.2022

Strefa nauki podczas Światowego Forum Miejskiego (WUF11)

Katowice będą gospodarzem 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum 11 – WUF11). Tegoroczna edycja odbywać będzie się od 26 do 30 czerwca 2022 roku, główną część wydarzeń zaplanowano w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Spotkania w ramach Forum prowadzone będą także w 11 strefach miejskich zlokalizowanych w centrum Katowic, w tym na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego.

24.06.2022

Zwycięstwo AWF Katowice w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski 2021/2022

Dominacja Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostwach Polski 2021/2022!

AWF Katowice od 5 lat niezmiennie najlepszą uczelnią wg rankingu "Perspektywy"!

„Tkwi we mnie coś takiego, co sprawia, że nie interesuje mnie gra o małe stawki. Dla mnie liczy się jedynie „naj.”“ — Jerzy Kukuczka

Przygotowanie do testów sprawnościowych na AWF Katowice

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zapraszamy na zajęcia przygotowujące do testów sprawnościowych na naszej uczelni! W programie przewidziane są zajęcia z gimnastyki, lekkoatletyki, gier zespołowych, pływania oraz toru przeszkód.

Eksperyment naukowy na AWF Katowice

Prof. Tim Rogers z Uniwersytetu w Bath, który wraz z zespołem z Centre for Networks and Collective Behaviour opracowuje matematyczny model dynamiki strumieni pieszych. W grupie prof. Rogersa prowadzone są badania nad nową generacją modeli matematycznych opisujących kinematykę tłumu.

GODZINY REKTORSKIE

Decyzją JM Rektora prof. dr. hab. Grzegorza Jurasa w dniu 17 czerwca obowiązują godziny rektorskie dla studentów AWF Katowice.

Trwa rekrutacja na STUDIA PODYPLOMOWE 2022/2023

Osoby zainteresowane podjęciem kształcenia w Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zapraszamy do