08.03.2024

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

Za nami Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które rozgrywane były na stoku narciarskim Harenda w Zakopanem. W tym roku w rywalizacji narciarskiej wzięło udział 4 studentów AWF Katowice, którzy wywalczyli łącznie 6 medali - 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

07.03.2024

Ruszył nabór nowych wniosków w ramach „Metropolitarnego Funduszu Wspierania Nauki” z GZM

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ogłosił nabór wniosków o przyznanie dotacji w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024 w następujących obszarach tematycznych: Obszar tematyczny 1: Światowej klasy naukowcy w Metropolii, Obszar tematyczny 3: Nowatorskie metody kształcenia, Obszar tematyczny 4: Konkursy i wydarzenia naukowe, Obszar tematyczny 5: Studiuj w Metropolii.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie

W dniach 1-3.03.2024 roku w Opolu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. W rywalizacji w półfinale B wzięło udział aż 20 uczelni z obszaru południowej Polski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie

W dniach 28.02 - 02.03 na stoku Kotelnica Białczańska odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Nasi zawodnicy wywalczyli srebro w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Dzień Otwarty AWF Katowice 2024 - podsumowanie

29 lutego zdarza się raz na cztery lata, ale ten dzień był dla nas wyjątkowy z innego powodu! Kampus Szkoły Mistrzów należał wczoraj do gości Dnia Otwartego, którzy wypełnili przestrzenie naszej Akademii pozytywną energią, entuzjazmem i radością!

Szkolenia StatSoft Polska

StatSoft Polska do końca czerwca oferuje wszystkim pracownikom Akademii Wychowania Fizycznego zniżkę 30% na udział w otwartych szkoleniach on-line z zakresu analizy danych i Statistica.

AWF Katowice organizatorem konferencji EAS 2024

W dniach 22-23 lutego 2024 roku w naszej uczelni gościliśmy dwóch przedstawicieli zarządu European Athlete as Student. The Dual Career Network (EAS) - Panów Ole Keldorfa (Sekretarz Generalny EAS) oraz Risto Keskitalo (Członek Zarządu EAS). Panowie odwiedzili AWF Katowice w związku z pracami nad organizacją konferencji EAS 2024 Annual Conference, AWF Katowice, Poland. Dual career at school and university - innovative bridges between sport and education, która odbędzie się w dniach 1-3.10.2024.

21.02.2024

Przedstawiciele wszystkich uczelni Konsorcjum Akademickiego - Katowice Miasto Nauki 2024 w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Od 20 do 22 lutego 2024 roku, w ramach Dnia Nauki Polskiej w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024, odbywać się będzie wizyta przedstawicielek i przedstawicieli Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki w Parlamencie Europejskim.