Aktualności
30. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Muzyki"
Trzydziestym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Muzyki. Jeśli zgodzimy się z Johnem Cagem, że „wszystko jest muzyką” oraz uznamy dowody potwierdzające, jak wielki wpływ może mieć ona na nasze życie, to wielowymiarowość programu Tygodnia Muzyki w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki będzie oczywistością ????
Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024
Już 27 września odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń roku akademickiego - Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Obchody rozpoczną się na katowickim rynku o godzinie 15:00 występem zespołów folklorystycznych oraz tradycyjnym przemarszem orszaków rektorskich, aby następnie o godzinie 16:00 rozpocząć uroczystość w katowickim NOSPR.
29. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Głosu"
Razem z ekspertami, uczestnikami i społecznością wyruszymy w inspirującą podróż, podczas której różnorodność głosów stanie się siłą, a ich wieloznaczność otworzy drzwi do nowych perspektyw i lepszego wzajemnego zrozumienia.
Reprezentanci AWF Katowice na Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu
Polski Komitet Olimpijski opublikował oficjalny skład reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wśród 213 sportowców znalazło się 11 studentów AWF Katowice reprezentujących 3 dyscypliny sportowe - pływanie, lekką atletykę i szermierkę.
28. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Mikroświata"
W Tygodniu Mikroświata zapraszamy do wspólnej podróży w głąb niewidzialnych mikroświatów, poznania ich miniaturowych bohaterów, m.in. bakterii, grzybów i pierwotniaków oraz skrywanych przez nie sekretów, w tym ich pozytywnych właściwości. Czego możemy się od nich nauczyć? Czy możemy tę wiedzę wykorzystać w praktyce? Tego wszystkiego uczestnicy dowiedzą się podczas różnorakich aktywności, w ramach których zapoznają się z zagadnieniami z wielu obszarów naukowych leżących u podstaw licznych mikrośw
27. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Kontrastu"
Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego PWN kontrast to z jednej strony „ostra sprzeczność między zestawionymi przedmiotami, zjawiskami itp.” oraz „różnica jasności między jasnymi i ciemnymi częściami obrazu” z drugiej zaś – środek cieniujący, umożliwiający uwidocznienie obiektów w obrazie rentgenowskim. Zjawisko to, rozumiane zarówno na zasadzie ostrej sprzeczności jak i subtelnych różnic odcieni, obserwować możemy w sztuce i nauce na wielu poziomach.
26. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Wiedzy"
Wiedza. Każdy z nas może powiedzieć, że rozumie ją na swój sposób. Ktoś może definiować ją jako doświadczenie życiowe, ale naukowiec powie, że to informacje zgromadzone podczas badań. Wiedza może być naukowa, praktyczna, teoretyczna, empiryczna oraz intuicyjna.