23.07.2024

Już 27 września odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń roku akademickiego - Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Obchody rozpoczną się na katowickim rynku o godzinie 15:00 występem zespołów folklorystycznych oraz tradycyjnym przemarszem orszaków rektorskich, aby następnie o godzinie 16:00 rozpocząć uroczystość w katowickim NOSPR.

26.06.2024

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki po raz 7. z rzędu najlepszą sportową uczelnią wg rankingu „Perspektyw” 2024

Nasza uczelnia kolejny raz triumfuje w prestiżowym Rankingu Perspektywy 2024, a to nie jedyne wyróżnienie.

Spersonalizowany system optymalizacji nawodnienia - THE IQ & Water

Mamy to! Receptura napoju nawadniającego do stosowania po aktywności fizycznej została opracowana, wytworzona i dostarczona do zespołu badawczego dr hab. Jakuba Chyckiego, prof. AWF. Oficjalnie rozpoczynamy etap badań eksperymentalnych nad zjawiskiem odwodnienia i oceną właściwości nawadniających funkcjonalnych napojów dla osób aktywnych fizycznie.

Kierunek Fizjoterapia najlepszy w kraju!

Już 5 rok z rzędu kierunek Fizjoterapia prowadzony na Wydziale Fizjoterapii AWF Katowice, okazuje się najlepszy w kraju spośród kierunków Fizjoterapia, prowadzonych na 29 uczelniach publicznych!!!

06.08.2024

"Regeneracja w pracy managera"- II edycja konferencji

Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej "Regeneracja w pracy managera", która odbędzie się 23 października 2024 r. (czwartek) w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

06.08.2024

Trening siłowy: okluzja pod lupą ekspertów

Kondycjonowanie niedokrwienne (ischemia / okluzja) wzbudza duże zainteresowanie praktyków sportu ze względu na potencjalną, natychmiastową poprawę sprawności fizycznej. Eksperci AWF Katowice zbadali to zjawisko.

31.07.2024

Badania nad mechanizmem PAPE

Czy przysiady ze sztangą mogą wpłynąć na pracę grup mięśniowych niezaangażowanych w tym ćwiczeniu? Badania naukowców AWF Katowice.

29.07.2024

30. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Muzyki"

Trzydziestym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Muzyki. Jeśli zgodzimy się z Johnem Cagem, że „wszystko jest muzyką” oraz uznamy dowody potwierdzające, jak wielki wpływ może mieć ona na nasze życie, to wielowymiarowość programu Tygodnia Muzyki w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki będzie oczywistością ????