25.09.2024

Konferencja Naukowa pt. „Aktywność zdrowotna, sport i fizjoterapia”

Zapraszamy na Konferencję Naukową pt. „Aktywność zdrowotna, sport i fizjoterapia”, która odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2024 r., z okazji 5-lecia działalności Instytutu Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu oraz Instytutu Nauk o Sporcie.

28.08.2024

Nominacja Profesorska dla pracownika AWF Katowice

Nominacja profesorska w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej dla pracownika naszej uczelni, dr. hab. Michała Wilka.

Śląska Noc Naukowców za nami!

Śląska Noc Naukowców za nami! 12.10.2024 mieliśmy ogromną przyjemność zaprosić Was na aktywności w mury Szkoły Mistrzów.

15.10.2024

Prezentujemy kolejnych niepowtarzalnych gości 8. ŚFN KATOWICE!

Następne osoby ze świata nauki dołączają do grona gości specjalnych 8. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE! Prowadzone przez naszych polskich i zagranicznych gości wykłady, warsztaty oraz inne aktywności zachęcają do poszerzania wiedzy oraz odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Podczas Festiwalu mistrzynie i mistrzowie nauki opowiedzą, jak realizują się w pracy badawczej, podzielą się swoim doświadczeniem oraz zainspirują uczestników do rozwijania pasji i zainteresowań.

15.10.2024

Skuteczny trening wyciskania sztangi

Czy wiesz, jak zakres ruchu wpływa na zmęczenie i sprawność podczas wyciskania sztangi leżąc? Nasze najnowsze badania dają odpowiedź na to pytanie!

09.10.2024

Efekt PAPE pod lupą

Najnowsze badania efektu PAPE potwierdzają, że jest on szczególnie przydatny w sportach wymagających wysokich wartości siły i mocy mięśniowej, w których występują takie zadania ruchowe jak skoki czy sprinty. Okazuje się, że zjawisko wzrostu sprawności fizycznej po aktywacji (PAPE) pozwala na krótkotrwałe zwiększenie poziomu siły i mocy mięśniowej.

27.09.2024

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Motor Control 2024 za nami

W dniach 18–20 września 2024 roku w Wiśle odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Motor Control 2024, organizowana przez Katedrę Motoryczności Człowieka AWF Katowice. Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 uczestników z 22 krajów i charakteryzowało się wysokim poziomem merytorycznym. Podczas sześciu sesji plenarnych przedstawiono najnowsze badania z zakresu kontroli motorycznej, neurorehabilitacji i plastyczności neuronalnej.

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Trwa Nabór wniosków w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Zgłoszenia można przesyłać od dnia 30 września 2024 r. od godziny 08.00 do dnia 4 listopada 2024 r. do godziny 16.00.