EuroScience Open Forum 2024

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF 2024), która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a jej gospodarzem będą Katowice, uhonorowane w roku 2024 tytułem Europejskiego Miasta Nauki.

Styl życia a zdrowie - prelekcja z udziałem ekspertek AWF Katowice

Trzeci dzień #ESOF2024 upłynął pod znakiem ciekawych spotkań i rozmów. O 14.45 odbył się panel dyskusyjny pt. Temat: Styl życia a zdrowie "Albo zdrowo albo wcale”, którego gospodarzami były AWF Katowice oraz @Śląski Uniwersytet Medyczny, reprezentowany przez dr Magdalenę Dobrowolską, dr Anitę Gralak oraz dr Katarzynę Szmaglińską.

15.06.2024

ESOF 2024 Networking Day

Ostatni dzień ESOF2024 to propozycja wykraczająca poza akademicką debatę i przestrzenie MCK. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego sieciowania się oraz zapoznania z potencjałem naukowym śląskich uczelni.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3

W dniach 10-12 czerwca 2024 roku w Wilkasach rozgrywał się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3. W ubiegłym roku w finale triumfowała nasza męska drużyna, która tym razem nie wystartowała w turnieju finałowym. Nie zabrakło jednak przedstawicieli #AWFKatowice na Mazurach - w finałowych zmaganiach zameldowała się nasze koszykarki.

Szczypiornistki AWF Katowice ponownie srebrne podczas AMP!

Szczypiornistki AWF Katowice srebrnymi medalistkami Akademickich Mistrzostw Polski! W dniach 7-9 czerwca w Opolu odbyły się turnieje finałowe AMP w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. W meczu finałowym nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną AWF Warszawa, którą w ubiegłym roku wyeliminowały z rywalizacji na poziomie półfinału. Po niezwykle wyrównanym finale tym razem lepsza okazała się ekipa ze stolicy, która w zwyciężyła 29:28!

23. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Kryształów "

Podczas tygodnia zapraszamy do odkrycia tego, jak fascynujący jest świat kryształów i jakie są ich wyjątkowe właściwości. Będzie to również doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat ich zastosowania. Ze względu na swoją różnorodność i unikalność, kryształy wykorzystuje się zarówno w wielu aspektach życia codziennego, jak i w zaawansowanych technologiach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na co dzień otacza nas mnóstwo substancji, materiałów, przedmiotów, które mają strukturę kryształu. Znane

Mistrzostwa Europy w pływaniu - Belgrad 2024

17 czerwca 2024 w stolicy Serbii wystartują Mistrzostwa Europy w pływaniu. Dla naszych pływaków będzie to okazja nie tylko do walki o finały i medale, ale również kwalifikacje na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! W ME wystartuje 6 reprezentantów AWF Katowice:

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – Rzym 2024

7 czerwca 2024 startują Mistrzostwa Starego Kontynentu w lekkoatletyce. Na Stadio Olimpico wystartuje czwórka studentów naszej uczelni: