EuroScience Open Forum 2024

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF 2024), która po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a jej gospodarzem będą Katowice, uhonorowane w roku 2024 tytułem Europejskiego Miasta Nauki.

Styl życia a zdrowie - prelekcja z udziałem ekspertek AWF Katowice

Trzeci dzień #ESOF2024 upłynął pod znakiem ciekawych spotkań i rozmów. O 14.45 odbył się panel dyskusyjny pt. Temat: Styl życia a zdrowie "Albo zdrowo albo wcale”, którego gospodarzami były AWF Katowice oraz @Śląski Uniwersytet Medyczny, reprezentowany przez dr Magdalenę Dobrowolską, dr Anitę Gralak oraz dr Katarzynę Szmaglińską.

15.06.2024

ESOF 2024 Networking Day

Ostatni dzień ESOF2024 to propozycja wykraczająca poza akademicką debatę i przestrzenie MCK. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego sieciowania się oraz zapoznania z potencjałem naukowym śląskich uczelni.

23. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Kryształów "

Podczas tygodnia zapraszamy do odkrycia tego, jak fascynujący jest świat kryształów i jakie są ich wyjątkowe właściwości. Będzie to również doskonała okazja do zgłębienia wiedzy na temat ich zastosowania. Ze względu na swoją różnorodność i unikalność, kryształy wykorzystuje się zarówno w wielu aspektach życia codziennego, jak i w zaawansowanych technologiach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na co dzień otacza nas mnóstwo substancji, materiałów, przedmiotów, które mają strukturę kryształu. Znane

22. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Starości "

Podczas Tygodnia Starości w Mieście Nauki wspólnie poszukamy „eliksiru młodości”, pozwalającego zatrzymać lub przynajmniej spowolnić proces starzenia się. Będziemy mówić nie tylko o tym, jak zachować zdrowie na długie lata, ale przyjrzymy się również zagadnieniom związanym z depresją i seksualnością starszego wieku.

Godziny rektorskie

W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego ciała ogłaszam godziny rektorskie dla studentów Akademii: 29 maja 2024 roku od godz. 12:00 oraz 31 maja 2024 roku cały dzień

21. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Latania"

Lotnictwo dla jednych jest pasją życia, dla innych sposobem na życie, a jeszcze innych niespełnionym marzeniem związanym z byciem pilotem, stewardessą czy też mechanikiem lotniczym. Niezalenie od tego, któremu z powyższych podejść hołdujemy, lotnictwo jako gałąź przemysłu ma duże znaczenie dla obronności państwa, transportu pasażerskiego i towarowego, jest istotną dziedziną badań naukowych, czy też coraz popularniejszą formą rekreacji.

Iwona Krupa laureatką plebiscytu Komisji Sportu Kobiet PKOI

20 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom plebiscytu zorganizowanego przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Trenerka Roku 2023". Gala konkursu przypadła w 25. roku działalności komisji.