Rocznica urodzin patrona AWF Katowice - Jerzego Kukuczki

24 marca to bardzo ważna data w kontekście historii naszej uczelni, bo to właśnie tego dnia 1948 roku na świat przyszedł patron Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach – Jerzy Kukuczka. Najwybitniejszy polski alpinista, drugi człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum do dziś jest uważany za jedną z najważniejszych postaci w historii światowego himalaizmu. Gdyby nie tragiczna w skutkach wyprawa na Lhotse w 1989 roku Jerzy Kukuczka skończyłby dziś 74 lata.

Centrum Badania i Wdrażania Strategii Wspierających Zdrowe Starzenie

Dzisiaj Centrum Badania I Wdrażania Strategii Wspierających Zdrowe Starzenie odwiedziła Pani Prezes i Redaktor czasopisma Why Story wraz z grupą Kobiet Charyzmatycznych oraz Członkami Grupy Charyzma i Powołanie, którzy w dniach 17/18.03 goszczą na Śląsku. Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji nt.

Konkurs Akademickiego Biura Karier pt. "Świadomie w rynek pracy"

Drodzy Studenci i Doktoranci AWF Katowice, wystartowała pierwsza z trzech odsłon Cyklu Konkursowego Akademickiego Biura Karier pt: "Świadomie w rynek pracy".

Sportowcy z Ukrainy na AWF Katowice

AWF Katowice nie pozostaje obojętna na los uchodźców wojennych z Ukrainy i organizuje dla nich wszechstronną pomoc. Szczególnie szczęśliwi jesteśmy z faktu, że we współpracy z Polskim Związkiem Szermierki udało się nam sprowadzić do Katowic 40-tu reprezentantów Ukrainy z szerokiej kadry kadetów i juniorów w szpadzie. Ukraińskim sportowcom towarzyszy dwoje trenerów i dwóch opiekunów.

IV edycja programu Szkoleniowego I Love Poland

Od niedzieli startuje nabór zgłoszeń do IV edycji Programu Szkoleniowego przy projekcie „I Love Poland”. Laureaci w 5-cio osobowych grupach będą mieli wyjątkową szansę wzięcia udziału w praktycznych szkoleniach pod okiem załogi I Love Poland na światowej klasy jachcie trzeciej generacji typu Volvo Open 70. Szkolenia praktyczne odbędą się na Bałtyku, a celem zgrupowania jest wyłonienie żeglarzy, którzy wystartują wraz z załogą I Love Poland w lokalnych regatach na Morzu Bałtyckim w tym roku.

08.03.2022

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, Życzę Paniom wiary w siebie i odwagi do realizacji własnych marzeń. Życzę samych dobrych chwil, wielu powodów do uśmiechu i pamiętania o własnych potrzebach. Życzę szczęścia, sukcesów oraz byście miały tyle energii, aby codziennie przenosić góry, które dla innych są nie do pokonania.

Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła World Athletics Indoor Tour Gold

2 marca w stolicy Hiszpanii odbyły się ostatnie już zawody z cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Zawodnicza AZS AWF Katowice - Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła na swoim koronnym dystansie 400m ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 51.21s. Zwycięstwem w Madrycie nasza multimedalistka olimpijska zapewniła sobie jednocześnie triumf w całym tegorocznym cyklu mityngu.

Studentka AWF Katowice wicemistrzynią Młodzieżowych Mistrzostw Świata

W sobotę 26 lutego nasza studentka Monika Skinder wywalczyła srebrny medal w sprincie techniką dowolną na odbywających się w norweskim Lygnie Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Jest to trzeci w karierze medal imprezy mistrzowskiej dla naszej olimpijki z Pekinu, która w poprzednich latach zdobywała srebrny (Lahti 2019) i złoty (Vuokatti 2021) medal w juniorskich czempionatach.