11.04.2023

Naukowcy AWF Katowice pod kierunkiem dr. Wacława Adamczyka publikują zaskakujące wyniki eksperymentu dotyczącego leczenia bólu.

Najnowszy tekst zespołu naukowców AWF Katowice pod przewodnictwem dr. Wacława Adamczyka został właśnie opublikowany w The Journal of Pain dzięki realizacji grantu badawczego #Opus19 w naszej uczelni. Eksperyment SPLIT study zrealizowany z ogromnym

11.04.2023

Konferencja szkoleniowa - Bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmiany w przepisach

31 marca 2023 roku, punktualnie o godzinie 10.00 w murach Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyła się konferencja szkoleniowa, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmiany w przepisach, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Dziekan Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką dr Grzegorz Mikrut.

Życzenia Świąteczne

Szanowni Współpracownicy! Drodzy Studenci! W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przyjmijcie, proszę najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam Zdrowia, wiry i miłości! I nadziei! Niech energia wiosny udzieli się nam wszystkim na Święta i zostanie na długo. A ten czas świąteczny niech będzie okazją do zadumy i refleksji, a także do wielu radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki

30 marca 2023 odbył się Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki. Wydarzenie te, organizowane co roku przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja przyciąga miłośników szerokorozumianego podróżowania. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu gościliśmy w murach naszej uczelni również uczniów szkół średnich z Siemianowic Śląskich i Rudy Śląskiej. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonali dr. hab. Rajmund Tomik – prorektor ds. dy

06.04.2023

Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów "Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia w badaniach młodych naukowców” Termin 11-12 maj 2023 r. Miejsce: Brenna, Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Świerkami” Ul. Bukowa 86, 43-438 Brenna

06.04.2023

Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów

Cel konferencji: stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji osiągnięć naukowych studentów i doktorantów w dziedzinie kultury fizycznej i zdrowia.

Turniej e-gamingowy CS:GO 2vs2

Drodzy Studenci! Mamy dla Was super okazję żeby sprawdzić swoich sił w CS:GO. Jako uczelnia podjęliśmy się roli gospodarza turnieju esportowego w CS:GO 2vs2 odbywającego się z okazji Biegu Erasmusa. Eliminacje naszego turnieju startują już 11 kwietnia o 17:00, a finał będzie rozgrywany na LIVE dzień później, o godzinie 15:00.

Szczoteczki nie zabieraj, dostaniesz na miejscu

W centrum miasta witają nas mury historycznego gmachu. Dla bezpieczeństwa wyższe od tradycyjnego ogrodzenia. Z każdej strony połyskuje w słońcu drut kolczasty. Wieżyczki, strażnice, olbrzymia brama i ponad nią mała tabliczka. Areszt Śledczy w Katowicach. Wpierw formalności, bo nikt przypadkowy tu nie trafia. Kontrola każdego ma gwarantować bezpieczeństwo.