Raport dotyczący rynku turystyki biznesowej w Katowicach w latach 2020-2022

Ukazał się najnowszy Raport dotyczący rynku turystyki biznesowej w Katowicach w latach 2020-2022, którego autorem jest nasz pracownik naukowy - dr Krzysztof Cieślikowski (doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Sportem i Turystyką, AWF Katowice).

Projekt POWER 3,5- bezpłatne doradztwo zawodowe- kierunek Sport II i III rok

Drodzy Studenci, ruszyła uzupełniająca rekrutacja do programu POWER 3,5 "Kształcenie kadr dla sportu. Zintegrowany program uczelni", realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przy współudziale środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Bianka Janecka podwójną Akademicką Mistrzynią Polski we Wspinaczce Sportowej!

W rozgrywanych w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom nasza studentka zwyciężała w rywalizacji w boulderingu i wspinaczce na trudność! Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski były sprawdzianem dla Bianki przed nadchodzącymi zawodami z cyklu Pucharu Polski, które w tym roku odbędą się w Tokio, Seulu i Salt Lake City.

Zmarł prof. Andrzej Markiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 20 marca 2023, w wieku 86 lat zmarł prof. dr hab. n. med. Andrzej Markiewicz, pierwszy Dziekan Wydziału Fizjoterapii, profesor tytularny i wieloletni pracownik AWF.

W trosce o przyszłość i rozwój polskiego kolarstwa

Przyszłość polskiego kolarstwa na powrót ma stanowić pasmo sukcesów. Tryumf i uznanie wymaga dokonań zarówno sportowych, jak i marketingowych.

Konferencja Naukowa „Study – Work – Life Balance we współczesnym świecie”

W piątek 17 marca 2023 roku w Auli im. Lechosława Deca odbyła się Konferencja Naukowa „Study – Work – Life Balance we współczesnym świecie” zorganizowana Katedrę Bezpieczeństwa AWF Katowice oraz Uniwersyteckie Centrum Kreatywnego Obywatelstwa Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie patronatem honorowym objął JM Rektor AWF Katowice prof. dr hab. Grzegorz Juras.

Nominacje profesorskie na AWF Katowice

Z wielką radością i dumą informujemy, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, trzem pracownikom AWF Katowice nadano tytuł profesora zwyczajnego (belwederskiego):

Podpisano umowę pomiędzy AWF Katowice a Polską Unią Karate

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy AWF Katowice a Polską Unią Karate. Celem umowy jest rozwinięcie współpracy w zakresie monitorowania procesu treningowego, sprawności fizycznej i zdrowia zawodników Kadry Narodowej Karate Olimpijskiego w aspektach: