Aktualności
Nowy projekt realizowany przez Zespół do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice
„Innowacyjność usługi Accessmedica w obszarze nowatorskich metod diagnostyki i rehabilitacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - „technologie poprawiające jakość życia” to projekt realizowany przez pracowników Zespołu do Badań Aktywności Fizycznej dla Zdrowia i Centrum Zdrowego Życia AWF Katowice pod kierownictwem dr hab. Anny Zwierzchowskiej, prof. AWF Katowice we współpracy z Accessmedica Sp. z o.o. Sp. k.
III Festiwal Studenckich Kół Naukowych AWF Katowice
Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Festiwalu Studenckich Kół Naukowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która odbędzie się 20 listopada 2023 roku. Po dwóch poprzednich edycjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i okazały się wielkim sukcesem, ponownie otwieramy nasze drzwi dla wszystkich entuzjastów nauki, pasji i innowacji.
Legia Akademicka" w roku akademickim 2023/2024
Mamy przyjemność poinformować, że Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach kontynuuje tradycję współpracy z programem ochotniczego szkolenia wojskowego "Legia Akademicka" w roku akademickim 2023/2024.
Ruszyła sprzedaż biletów na widowisko KATOPOLIS
Wystartowała sprzedaż biletów na niepowtarzalne widowisko naukowo-muzyczne KATOPOLIS, które otworzy obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024 podczas 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki.
Projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii”
Zespół naukowców AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) oraz Centrum Zdrowego Życia pod kierownictwem dr Marcina Sikory realizujący projekt „Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” nawiązał współpracę z firmą Airly. Umożliwiła ona monitorowanie pomiarów jakości powietrza na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Uzyskane dane pozwolą na zwiększenie świadomości społeczności GZM oraz realizację projektu.
Projekt "Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Wpływ ograniczenia niskiej emisji na zdrowie i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii” to projekt edukacyjno-naukowy realizowany przez zespół pracowników AWF Katowice (Katedry Nauk Fizjologiczno-Medycznych) pod kierownictwem dr Marcina Sikory. Celem projektu jest określenie wpływu zanieczyszczeń powietrza na ryzyko występowania przewlekłych chorób płuc, niewydolności krążeniowo-oddechową i styl życia mieszkańców Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii. Celem aplikacyjnym
Walka z nietoperzami, budowanie wież, zbijanie puszek – AWF Katowice z sukcesami łączy technologię VR z fizjoterapią
Naukowcy AWF Katowice wzięli pod lupę nowoczesne technologie i z powodzeniem wykorzystują je w fizjoterapii. Popularne interaktywne gry video pomagają w powrocie do zdrowia pacjentów SPZOZ Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, przy współpracy z którym uczelnia prowadzi specjalny projekt badawczy – nabór chętnych wciąż trwa.
99. PZLA Mistrzostwa Polski - Podsumowanie
W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się 99. PZLA Mistrzostwa Polski. 23-osobowa reprezentacja Klubu AZS AWF Katowice przywiozła ze stolicy województwa lubuskiego 7 medali - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz sztabom i życzymy powodzenia w przygotowaniach do docelowych imprez międzynarodowych!