02.08.2022

Nagroda POP Science 2022: wystartował nabór zgłoszeń!

Do 15 września można zgłaszać propozycje nominacji do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2022. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę.

01.08.2022

Europejskie Igrzyska Akademickie Łódź 2022 dobiegły końca

W sobotę po dwóch tygodniach sportowych zmagań, oficjalnie zakończyły się European Universities Gamesopens, których gospodarzem była Politechnika Łódzka, AZS Politechniki Łódzkiej i Miasto Łódź.

28.07.2022

AWF Katowice z najwyższą kategorią naukową (A+) w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprowadziła nowe przepisy dotyczące prowadzonej co cztery lata ewaluacji uczelni i instytutów naukowych. W ewaluacji przyznawane są kategorie naukowe w poszczególnych dyscyplinach nauki. Od tych kategorii zależy m.in. możliwość prowadzenia studiów o profilu ogólnoakademickim i nadawania stopni naukowych, kwota subwencji, czyli pieniędzy, które jednostki naukowe otrzymują z budżetu państwa.

25.07.2022

Podsumowanie Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce - Oregon 2022

Zakończyły się 18. Mistrzostwa Świata w Oregonie, które w tym roku rozgrywane były w Eugene w amerykańskim stanie Oregon. Na championacie globu klub AZS AWF Katowice reprezentowało łącznie 4 zawodników oraz dwóch trenerów.

18.07.2022

Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca

Krajowa Reprezentacja Doktorantów ogłasza nabór do programu „Szkoła Młodego Naukowca-Samorządowca" realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego" w 2022 roku.

18.07.2022

Katowice oficjalnie Europejskim Miastem Nauki 2024

Ceremonię nadania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 otworzyła Marija Gabriel – europejska komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży. Po niej na scenie przemawiali championi ESOF2022: Ferry Breedveld oraz Corinne Hofman. Oboje rozmawiali o pomyślnym odmłodzeniu i zróżnicowaniu wizerunku nauki w ramach projektu. Wskazywali też na budowanie międzynarodowych przyjaźni i chwalili inspirujące spotkania, które odbyły się w ramach konferencji ESOF.

15.07.2022

Już dziś odbędzie się konferencja EuroScience Open Forum 2022 Katowice Regional Site

Jest to wydarzenie poprzedzające przyjęcie tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 przez stolicę województwa śląskiego i towarzyszy konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF) 2022, organizowanej przez Lejdę – Europejskie Miasto Nauki 2022 – w dniach 13–16 lipca.

13.07.2022

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki w AWF Katowice

Dziś w AWF Katowice odbyła się wizyta Ministra Edukacji i Nauki, Pana Przemysława Czarnka.