26.03.2024

Konkurs na projekty badawcze „mini-granty” finansowane ze środków projektu „WSPARCIE STRATEGII BADAŃ PROMUJĄCYCH ZDROWY STYL ŻYCIA I WYDŁUŻENIE CZASU ŻYCIA W ZDROWIU”

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki ogłasza konkurs na projekty badawcze „mini-granty” finansowane ze środków projektu „WSPARCIE STRATEGII BADAŃ PROMUJĄCYCH ZDROWY STYL ŻYCIA I WYDŁUŻENIE CZASU ŻYCIA W ZDROWIU” RID 2024-2027, przeznaczone dla naukowców bez stopnia doktora oraz posiadających stopień doktora.

76. rocznica urodzin Jerzego Kukuczki

24 marca 1948 r. w Katowicach urodził się patron naszej uczelni Jerzy Kukuczka — zdobywca 14 ośmiotysięczników, spośród których na 8 wszedł nowymi drogami.

19.03.2024

Trwają zapisy na XV edycję Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i Miasto Katowice zapraszają na XV edycję cyklicznego biegowego święta.

19.03.2024

Koniec zapisów do Projektu „Deficyty nie są ograniczeniem – adaptowana aktywność fizyczna szansą dla każdego ucznia”

Zamykamy nabór do projektu „Deficyty nie są ograniczeniem – adaptowana aktywność fizyczna szansą dla każdego ucznia”! Dziękujemy za odzew i ogromne zainteresowanie!

Siła AWF Katowice — IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa za nami!

Od 15 do 17 marca w kampusie AWF Katowice odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: Nowoczesne strategie wspomagania zdrowia, sprawności i treningu sportowego. Uczestnicy wzięli udział między innymi w trzech niezależnie certyfikowanych szkoleniach, a chętni, prowadzący badania naukowe przedstawili wyniki szerokiej publiczności podczas sesji posterowej. Odbyło się 20 wykładów, które poprowadzili najlepsi eksperci-praktycy klasy światowej.

15.03.2024

3,14 - Nieskończoność a modelowanie wielowymiarowe w sporcie

Tegoroczne Święto Liczby Pi to mocny akord Tygodnia Liczb Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie to realizowane jest z wspólnie z AWF Katowice.

15.03.2024

Dr hab. Andrzej Swinarew laureatem VI edycji prestiżowego konkursu Start-Up-Med!

Z ogromną dumą informujemy, iż pracownik AWF Katowice dr hab. Andrzej Swinarew prof. AWF został laureatem VI edycji prestiżowego konkursu Start-Up-Med, który odbył się w ramach IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

07.03.2024

Ruszył nabór nowych wniosków w ramach „Metropolitarnego Funduszu Wspierania Nauki” z GZM

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ogłosił nabór wniosków o przyznanie dotacji w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022-2024 w następujących obszarach tematycznych: Obszar tematyczny 1: Światowej klasy naukowcy w Metropolii, Obszar tematyczny 3: Nowatorskie metody kształcenia, Obszar tematyczny 4: Konkursy i wydarzenia naukowe, Obszar tematyczny 5: Studiuj w Metropolii.