07.07.2021

AWF Katowice kierunek Tokio 2020

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020! W Japonii Polskę reprezentować będzie 215 sportowców – 103 zawodniczki i 112 zawodników, którzy wystartują w 28 sportach. Igrzyska XXXII Olimpiady rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia.

05.07.2021

International Swimming League

Jesienią tego roku wystartuje 3 sezon International Swimming League (ISL), czyli pierwszej międzynarodowej ligi pływackiej. ISL to pierwsza komercyjna liga pływacka, której celem jest nie tylko popularyzacja pływania, ale również zapewnienie zawodnikom godnego wynagrodzenia.

97. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

W dniach 24-26 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Golęcin w Poznaniu odbyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Podczas trzydniowych zmagań zawodnicy AZS AWF Katowice wywalczyli 13 medali ( 1 złoty, 7 srebrnych i 3 brązowe) i zwyciężyli w klasyfikacji punktowej.

29.06.2021

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe 2021/2022 w Akademickim Centrum Kształcenia

Serdecznie zachęcamy do podnoszenia swoich kwalifikacji na naszej Uczelni, w ramach bogatej oferty studiów podyplomowych. Zajęcia dydaktyczne prowadzi doświadczona kadra nauczycieli akademickich – w tym wielu cenionych profesorów, trenerów klasy mistrzowskiej.

Medal Mistrzostw Polski w BMX Racing 2021 dla AWF Katowice

W niedzielę 30 maja na torze w Wodzisławiu Śląskim reprezentująca barwy KS AZS AWF Katowice Dagmara Lityńska (kat. Elita) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w olimpijskiej konkurencji BMX Racing - jazda indywidualna na czas.

Stanowisko ZP KRASP w sprawie promocji programu szczepien przeciw COVID-19

Stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP z dnia 29 maja 2021 r. w sprawie promocji programu szczepień przeciw COVID-19

Polacy drużynowymi mistrzami Europy

W dniach 29-30 maja 2021 roku na Stadionie Śląskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Reprezentacja Polski po zaciętej walce z wynikiem 181,5 zwyciężyła i jednocześnie obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Polski wywalczony przed dwoma laty w Bydgoszczy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

Właśnie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Zawodnicy naszego klubu i reprezentujący jego barwy zdobyli tam następujące lokaty: • srebrny medal Mateusz Salisz 81 kg • brązowy medal Wiktoria Lis +78 kg Dodatkowo nasza Julka Gawron (reprezentująca wprawdzie barwy innej uczelni) wywalczyła brązowy medal w kat 63 kg.