Sukcesy studentów AWF Katowice w Mistrzostwach Europy w holenderskim Heerenveen

W weekend 5-7 stycznia 2024 rozegrano Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Reprezentanci Polski spisali się na medal, a dokładniej na dwa. W złotej drużynie sprinterów i srebrnej drużynie sprinterek wystartowali studenci AWF Katowice: Piotr Michalski, Andżelika Wójcik i Iga Wojtasik. Ta ostatnia na dystansie 500 m ustanowiła także nowy rekord życiowy - 38.74!

Mistrzostwa Polski w Judo 2023

Wśród utytułowanych zawodników z całej Polski, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo w dniach 25-26 listopada 2023 roku na Hali Sportowej AWF Katowice, znaleźli się także reprezentanci Klubu Sportowego AZS AWF Katowice. Zawodnicy ci zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie 4 medale w rywalizacji indywidualnej.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W dniach 23-26 listopada w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Nasi pływacy wywalczyli łącznie 27 medali w klasyfikacji seniorów oraz 22 w klasyfikacji młodzieżowców.

31.07.2023

99. PZLA Mistrzostwa Polski - Podsumowanie

W miniony weekend w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się 99. PZLA Mistrzostwa Polski. 23-osobowa reprezentacja Klubu AZS AWF Katowice przywiozła ze stolicy województwa lubuskiego 7 medali - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz sztabom i życzymy powodzenia w przygotowaniach do docelowych imprez międzynarodowych!

27.07.2023

99. PZLA Mistrzostwa Polski

Już dziś w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczną się 99. PZLA Mistrzostwa Polski Gorzów Wielkopolski 2023. W tym roku klub AZS AWF Katowice reprezentować będzie 23 zawodników, którzy wystartują łącznie w 16 konkurencjach.

04.07.2023

Akademicka Reprezentacja Polski na 31. Letnią Uniwersjadę w Chengdu

Poznaliśmy skład Akademickiej Reprezentacji Polski na 31. Letnią Uniwersjadę w Chengdu! Uniwersjada w chińskim Chengdu pierwotnie miała odbyć się w 2021 roku, ale z powodu pandemii COVID-19 była dwukrotnie przekładana. Ostatecznie najważniejsza akademicka impreza sportowa rozpocznie się 28 lipca 2023 roku i potrwa do 8 sierpnia 2023. W tym roku w Chinach Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach będzie reprezentować 18 studentów.

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023

W niedzielę 25 czerwca 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie zakończyły się trzydniowe zmagania podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. W tym roku DME odbywały się w ramach organizowanych w Polsce III Igrzysk Europejskich.

Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym

Kolarstwo szosowe wraca do łask AZS w formule Akademickiego Pucharu Polski. To już po raz trzeci dziesiątki zawodników polskich uczelni spotkało się na sobotnim wyścigu. W barwach AWF Katowice wystartował Michał Sędzielewski. Trasa liczyła nieco ponad 80 km, w tym pięć rund przez malownicze wsie okolic Nowego Targu. Każda pętla uwzględniała dwa na pozór niewymagające podjazdy, suma przewyższeń ok. 1.000 metrów.