XV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki za nami!

27.05.2024 Aktualności Sport

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział blisko 2000 zawodników. Jak co roku można było wybrać dystans.

O godzinie 9.00 wystartował bieg główny, XV PKO Półmaraton Katowicki, w którym uczestniczyło 674 zawodników. O godzinie 12.00 wystartował bieg na 10 km - Sklep Biegacza, w którym uczestniczyło 241 zawodników, a o 12.10 wystartował bieg na 5 km – Suunto, w którym wzięło udział 440 zawodników. Dodatkowo w trakcie XV Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki zorganizowano Indywidualne Biegi dla dzieci i sztafetę pokoleń w której uczestnikami były zespoły szkolne składające się dzieci rodziców i nauczycieli. W sumie w biegach dzieci i sztafecie pokoleń wystąpiło ponad 300 osób. Najmłodsi startowali w pięciu grupach wiekowych: 1-6 lat, 7-9, 10-12,13-15 i 16-18. Wyrazy uznania także dla najmłodszych młodszych zawodników —entuzjazm i wola walki godne podziwu!

Kolejną atrakcją był marsz Nordic Walking oraz Aktywna Strefa Nordic Walking, w których uczestniczyło 62 piechurów. W całej imprezie wzięło udział 1417 osób startujących w konkurencjach biegowych.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, a partnerami zostali Miasto Katowice, Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024, Województwo Śląskie, Metropolia Górnośląsko- Zagłębiowska.

W biegu głównym, czyli XV PKO Półmaratonie Katowickim rozgrywanym na terenie Katowickiego Parku Leśnego uzyskano bardzo dobre wyniki:

Wygrał Kiptto Kimaiyo Shedrack z Kenii z czasem 1:08:43 (w ubiegłym roku wynik zwycięzcy 1:13:31), drugi na metę przybiegł Mrówka Mateusz z wynikiem 01:09:30. Na trzecim miejscu przybiegł w klasyfikacji generalnej mężczyzn Dróżdż Damian z czasem 1:13:59.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 1:25:00 była Kibii Vitalyane z Kenii (w ubiegłym roku wynik zwyciężczyni 1:19:52). Druga na mecie zameldowała się Szewczyk Urszula z rezultatem 1:28:40. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Tuleja Aleksandry, która półmaraton ukończyła w czasie 1:29:20.

W biegu na dystansie 10 km - Sklep biegacza – wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Indeka Sylwia z czasem 34:28, drugie miejsce Kipkerio Philke z Kenii z czasem 35:26, a trzecie miejsce Gała Katarzyna z czasem 39:17.

Wśród mężczyzn na tym dystansie zwyciężył Kennedy Rono z Kenii z czasem 31:44, drugi był Kosek Paweł z czasem 33:30 a trzecie miejsce zajął Bartecki Jakub z czasem 33:43.

W biegu na dystansie 5 km Suunto w kategorii kobiet zwyciężyła Kibii Vitalyane z Kenii z czasem 17:45, drugie miejsce zajęła Griman Joanna z wynikiem 17:53 a trzecie Cieślar Katarzyna uzyskując czas 18:55.

W biegu mężczyzn wygrał Kiptto Kimaiyo Shedrack z Kenii z czasem 14:57, drugi na mecie zameldował się Mrówka Mateusz z wynikiem 15,24 a trzecie miejsce zajął Pelczar Wojciech z wynikiem 15:25.

W rajdzie Nordic Walking wzięło udział 62 osoby, w tym 49 kobiet i 13 mężczyzn.

Jak co roku przygotowaliśmy również miasteczko lekkoatletyczne z cyklu „W poszukiwaniu przyszłych olimpijczyków”, w którym maluchy mogły spróbować swoich sił w 10 konkurencjach.

Katowicki Park Leśny 18 maja wypełniła muzyka, radość i pasja.

Dziękujemy Zawodnikom, za walkę na wybranych dystansach, często na kilku z rzędu! Gratulujemy determinacji i wspaniałej kondycji! Dziękujemy, że co roku tak licznie przybywacie na nasze trasy biegowe, wypełniając je niezwykłą energią i uśmiechem! Emocje i endorfiny unoszą się w powietrzu i ładują nasze baterie na długo!

Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy żywiołowymi reakcjami pomagają biegaczom na ostatnich metrach przed metą, motywują, wspierają dobrym słowem i brawami. Państwa obecność buduje niezapomnianą atmosferę święta biegowego, unikalną na skalę kraju!

Wdzięczność dla sponsorów i partnerów, którzy wsparli nas organizacyjnie i medialnie.

To istotna cegiełka do budowy marki Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki! Każda edycja to wspólny, z roku na rok większy sukces!

Suunto, Zegarownia, GO ON – Sante, Sklep Biegacza, P.B. Dombud S.A. Eden-woda, Sakana Sushi end Sticks Katowice, Browar Zamkowy Racibórz, Sport Park Śląsk, Bieg Rzeźnika, Fitfood Service, Akademickie Centrum Medyczne AWF Katowice, Pracownia Badań Czynnościowych Człowieka AWF Katowice, Straż Pożarna, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Polskie Stowarzyszenie Boot Camp, Active Francuska, Zdrowo Aktywni, Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o., Straż Pożarna.

Dziękujemy wszystkim, którzy pracują przy organizacji Festiwalu. Mamy szczęście, że nasz team KFB to ludzie do zadań specjalnych, którym niestraszne nawet największe wyzwania! Chylimy czoła i mamy nadzieję na następną równie udaną edycję!

Pełna galeria na stronie biegkukuczki.pl!