Efektywna regeneracja zawodników MMA: potencjał suchego igłowania

Badania nad terapią suchego igłowania (dry needling - DN) w kontekście medycyny sportowej ewoluują, przynosząc nowe dowody na jej skuteczność. Terapia ta, mająca na celu łagodzenie bólu i poprawę funkcjonowania mięśni dotkniętych punktami spustowymi, znajduje zastosowanie wśród sportowców uprawiających różne dyscypliny, w tym mieszane sztuki walki (MMA).

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych! Wzajemnej życzliwości i nadziei na przyszłość!

Akt nominacyjny dla prof. dr hab. Aleksandry Żebrowskiej

Prezydent Andrzej Duda wręczył akt nominacyjny Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej prof. dr hab. Aleksandrze Żebrowskiej.

XXVIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Szanowni Państwo, Spotkania Młodych LEDNICA 2000 należą do największych cyklicznych spotkań młodzieży w Polsce. Co roku na Pola Lednickie, w miejsce chrztu Polski, przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, by umacniać swoją wiarę.

26.03.2024

Wpływ EEG-biofeedback na wyniki osiągane przez zawodników trójboju siłowego w wyciskaniu sztangi leżąc

Celem przeprowadzonego badania było określenie wpływu treningu z zastosowaniem EEG-biofeedback na motywację zawodników trójboju siłowego podczas wyciskania sztangi na ławce w zależności od obciążenia zewnętrznego i poziomu wytrenowania zawodników.

26.03.2024

Konkurs na projekty badawcze „mini-granty” finansowane ze środków projektu „WSPARCIE STRATEGII BADAŃ PROMUJĄCYCH ZDROWY STYL ŻYCIA I WYDŁUŻENIE CZASU ŻYCIA W ZDROWIU”

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki ogłasza konkurs na projekty badawcze „mini-granty” finansowane ze środków projektu „WSPARCIE STRATEGII BADAŃ PROMUJĄCYCH ZDROWY STYL ŻYCIA I WYDŁUŻENIE CZASU ŻYCIA W ZDROWIU” RID 2024-2027, przeznaczone dla naukowców bez stopnia doktora oraz posiadających stopień doktora.

4 medale dla AWF Katowice w AMP we wspinaczce sportowej

W dniach 21-24 marca 2024 roku w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. W zawodach wystartowało 349 zawodniczek i zawodników z 49 uczelni. Naszą uczelnię reprezentowały dwie zawodniczki - Bianka Janecka i Zuzanna Mientus, które ze stolicy województwa lubelskiego przywiozły 4 medale!

76. rocznica urodzin Jerzego Kukuczki

24 marca 1948 r. w Katowicach urodził się patron naszej uczelni Jerzy Kukuczka — zdobywca 14 ośmiotysięczników, spośród których na 8 wszedł nowymi drogami.