15.10.2024

Prezentujemy kolejnych niepowtarzalnych gości 8. ŚFN KATOWICE!

Następne osoby ze świata nauki dołączają do grona gości specjalnych 8. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE! Prowadzone przez naszych polskich i zagranicznych gości wykłady, warsztaty oraz inne aktywności zachęcają do poszerzania wiedzy oraz odkrywania tego, co jeszcze nieznane. Podczas Festiwalu mistrzynie i mistrzowie nauki opowiedzą, jak realizują się w pracy badawczej, podzielą się swoim doświadczeniem oraz zainspirują uczestników do rozwijania pasji i zainteresowań.

15.10.2024

Skuteczny trening wyciskania sztangi

Czy wiesz, jak zakres ruchu wpływa na zmęczenie i sprawność podczas wyciskania sztangi leżąc? Nasze najnowsze badania dają odpowiedź na to pytanie!

„AWF Katowice – uczelnia otwarta dla wszystkich” – nowy projekt

AWF Katowice z dniem 1 października 2024 r. rozpoczyna realizację projektu pod nazwą „AWF Katowice – uczelnia otwarta dla wszystkich”, który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

09.10.2024

Godziny rektorskie w dniu 11.10.2024 r.

Serdecznie zapraszam studentów i pracowników Uczelni na Uroczysta Inauguracje Roku Akademickiego 2024/2025, która odbedzie sie w dniu 1 pazdziernika 2024 r. o godz. 11.00. w Auli im. Lechoslawa Deca. Godziny rektorskie obowiazuja caly dzien.

09.10.2024

Efekt PAPE pod lupą

Najnowsze badania efektu PAPE potwierdzają, że jest on szczególnie przydatny w sportach wymagających wysokich wartości siły i mocy mięśniowej, w których występują takie zadania ruchowe jak skoki czy sprinty. Okazuje się, że zjawisko wzrostu sprawności fizycznej po aktywacji (PAPE) pozwala na krótkotrwałe zwiększenie poziomu siły i mocy mięśniowej.

07.10.2024

40. tydzień tematyczny w Mieście Nauki - Tydzień Informacji

Informacja jest podstawą funkcjonowania współczesnego społeczeństwa. Jest zarówno podstawą procesu komunikacji, ale także cennym towarem.

04.10.2024

Konferencja EAS 2024 - podsumowanie

Zakończyła się coroczna konferencja EAS 2024, która po raz pierwszy odbywała się w Polsce w związku z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024.

03.10.2024

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025

W imieniu JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2024/2025, która odbędzie się 11 października 2024 r. o godz. 11.00 w Auli im. Lechosława Deca przy ul. Mikołowskiej 72.