Kurs przygotowawczy dla kandydatów na studia

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją na studia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zapraszamy już 1 lipca 2022 roku na zajęcia przygotowujące do testów sprawnościowych na naszej uczelni! W programie przewidziane są zajęcia z gimnastyki, lekkoatletyki, gier zespołowych, pływania oraz toru przeszkód.

Puchar Świata w Szeged

W dniach 11-14 maja w węgierskim Szeged odbył się Puchar Świata w kajakarstwie. W zawodach wystartowała studentka AWF Katowice oraz zawodniczka AZS AWF Katowice Justyna Iskrzycka.

Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu – Olsztyn 2023

W dniach 26-29 kwietnia w Olsztynie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 34 medale wśród seniorów i młodzieżowców!

Turniej Piłki Ręcznej Plażowej

19 kwietnia 2023 na boisku plażowym Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach rozegraliśmy pierwszą edycję Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej.

AWFalia 2023

Już niedługo kolejna edycja największego święta studentów AWF Katowice — AWFalia 2023, które odbędzie się na terenie kampusu Uczelni w dniach 22-25 maja 2023 r.

AWF Katowice ze srebrnym medalem AMP w Badmintonie!

W miniony weekend w Bieruniu odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Broniąca tytułu Akademickich Mistrzów Polski reprezentacja AWF Katowice tym razem musiała uznać wyższość Politechniki Gdańskiej, która w finale pokonała naszych studentów 4:3.

Pływacy zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski

W miniony weekend na pływalni Aqua w Lublinie rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na starcie stanęło 960 zawodników z 84 uczelni. Mistrzostwa zaczęły się od sporego osłabienia, gdyż z powodu choroby wycofać ze startów musiała się Paulina Peda. Jednak to nie przeszkodziło naszym pływakom w wygraniu klasyfikacji medalowej!

AMP w Biegach Przełajowych

W dniach 31.03-01.04 w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Naszą Uczelnię reprezentowało 12 studentów