Gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej

03.03.2023 Aktualności

snn_plakat_online2-717x1024.png

W tym roku gala wręczenia Śląskiej Nagrody Naukowej w ramach 6. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE odbędzie się w sobotę 18 marca 2023 roku.

Podczas gali poznamy laureatów w trzech kategoriach, tj. pracownik, doktorant oraz nagroda specjalna prezydenta Miasta Katowice.

Śląska Nagroda Naukowa jest przyznawana naukowcom i twórcom, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój nauki, wykazali się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi oraz promowali rozwój śląskiej nauki na arenie krajowej i międzynarodowej. Odznaczenie może być przyznane za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia dokonane w ciągu 2 lat poprzedzających rok nadania.

To prestiżowa nagroda przyznawana przez uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki Katowice. Uczelnie wyłaniają nominowanych spośród pracowników i doktorantów według własnych, wewnętrznych procedur, a laureatów wybiera Kapituła Nagrody. Składa się z przedstawicieli uczelni zrzeszonych we wspólnej organizacji ŞFN. W tym roku pracom jury przewodniczy profesor. Dr Haber n. med. Katarzyna Mizia-Stec, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pracownicy AWF Katowice nominowani do nagrody:

• dr n.med. Marta Nowacka-Chmielewska
  • dr hab. Andrzej Myśliwiec, profesor AWF Katowice
  • dr Aleksandra Filip-Stachnik
  • dr hab. Arkadiusz Stanula prof. AWF Katowice
  • mgr Magdalena Kaszuba (doktorantka)