Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów, Brenna 5-6 maja 2022

08.05.2022 Aktualności

Podczas Konferencji Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów, która odbyła się 5-6 maja w Brennej, przyznane zostały wyróżnienia w trzech kategoriach: Szkoła Doktorska, Nauki Fizjologiczno-Medyczne oraz Nauki o Kulturze Fizycznej. Poziom naukowy wszystkich wystąpień był bardzo wysoki. Pierwsi autorzy oprócz wyróżnień otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkim laureatom gratulujemy, niemniej jednak gratulacje oraz podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom naukowym za wysiłek i wkład w rozwój Studenckiego Ruchu Naukowego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Poniżej Laureaci tegorocznej Konferencji:

Szkoła Doktorska

1. Wyróżnienie 1 stopnia – Sebastian Bańkowski, Ariel Szymczak

Wystąpienie pt.  „Mediatory stanu zapalnego a suplementacja kurkuminą u biegaczy długodystansowych (amatorów)”

SKN: Biochemia w praktyce

Opiekun naukowy: dr hab. Ewa Sadowska-Krępa, prof. AWF Katowice

1. Wyróżnienie 2 stopnia – Łukasz Nowakowski

Wystąpienie pt.  „Związek wybranych biomechanicznych właściwości ścięgna Achillesa z parametrami skoku podczas testu Stiffness stystemu Optojump – badania pilotażowe”

SKN: KINESIS

Opiekun naukowy: dr hab. Kajetan Słomka, prof. AWF Katowice

1. Wyróżnienie 3 stopnia – Dawid Gaweł

Wystąpienie pt.  „Wpływ między wysiłkowej okluzji mięśniowej z zastosowaniem różnych wartości ciśnienia ucisku na prędkość sztangi podczas wyciskania leżąc”

Opiekun naukowy: dr hab. Michał Wilk, prof. AWF Katowice

Nauki Fizjologiczno-Medyczne

1. Wyróżnienie 1 stopnia – Karolina Tatar, Julia Stróż

Wystąpienie pt. „Ocena wpływu stosowania ćwiczeń aerobowych wśród kobiet z zespołem pierwotnego bolesnego miesiączkowania na zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz jakość życia - przegląd piśmiennictwa”

SKN: Być Kobietą - znaczenie Fizjoterapii oraz Aktywności Fizycznej w Ginekologii, Położnictwie i Onkologii

Opiekun naukowy: mgr Aleksandra Bula

1. Wyróżnienie 2 stopnia – Daria Nowak, Jakub Nastaj, Jacek Skalski

Wystąpienie pt. „Replikacja efektu przestrzennego sumowania bólu

SKN: PainLab

Opiekun naukowy: dr Wacław Adamczyk

1. Wyróżnienie 3 stopnia – Edyta Zbroja, Jacek Skalski, Jakub Nastaj

Wystąpienie pt. „Domowa adaptacja badania przestrzennego sumowania bólu w dobie pandemii COVID-19„

SKN: PainLab

Opiekun naukowy: dr Wacław Adamczyk

Nauki o Kulturze Fizycznej

1. Wyróżnienie 1 stopnia – Dawid Nowak

Wystąpienie pt. „Związek sprawności fizycznej z elementami gry w golfa”

SKN: KINESIS

Opiekun naukowy: dr hab. Kajetan Słomka, prof. AWF Katowice

1. Wyróżnienie 2 stopnia – Zuzanna Komarek – Wpływ ograniczenia snu na wytrzymałość siłową w wyciskaniu sztangi leżąc. Czy faza cyklu menstruacyjnego ma znaczenie? Badanie pilotażowe.”

1. Wyróżnienie 3 stopnia – Jonatan Helbin, Jakub Maroń

Wystąpienie pt. „Wpływ efektu po-aktywacyjnego wzmocnienia sprawności fizycznej na wytrzymałość skocznościową w grupie wytrenowanych siłowo mężczyzn: badanie pilotażowe”

Nagroda PublicznościMagdalena Kaszuba, Mateusz Halz

Wystąpienie pt. „Wpływ suplementacji beta-alaniną na wysiłki beztlenowe u wysoko wytrenowanych zawodników judo