Konkurs "Ciekawa lekcja wychowania fizycznego" - nagrody rozdane!

27.06.2024 Dydaktyka

20240618_125650.jpg

18 czerwca 2024 roku odbył się XVI finał Konkursu im. Profesora Stanisława Strzyżewskiego „Ciekawa lekcja wychowania fizycznego” organizowany corocznie przez pracowników Zakładu Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego. W tym roku do finału zakwalifikowano aż osiem lekcji. Studentki i Studenci mieli okazję zaprezentować fragmenty sfilmowanych zajęć. Komisja Konkursowa składająca się z pracowników ZTiMW  wysoko oceniła prezentowane lekcje, wyróżniając je za pomysłowość, różnorodność, ciekawe propozycje ćwiczeń, zastosowanie mało znanych przyborów, ale przede wszystkim za zaangażowanie i bardzo dobry kontakt Studentek i Studentów z dziećmi. Uczestnicy oprócz otrzymania dyplomów i upominków zostali  także nagrodzeni oceną bardzo dobrą z egzaminu z metodyki wychowania fizycznego.

I Miejsce

• Oskar Stryczek (III WF) lekcja: Wzmacnianie siły obręczy barkowej oraz ramion za pomocą obwodu ćwiczebnego.

II Miejsce

• Dominik Pietruszka (III WF) lekcja: Goalcha – street handball.

III Miejsce (ex aequo)

• Anna Berezecka (III WF) lekcja: Doskonalenie startu niskiego (lekkoatletyka).
  • Dominik Kwas (III WF) lekcja: Segregacja to zabawa.
  • Jarosław Waleczek (III WF) lekcja: Nauka pchnięcia kulą (lekkoatletyka).

• Aleksandra Daniel (III WF) lekcja: Doskonalenie wieloskoku (lekkoatletyka).
  • Kinga Jarosz (III SPORT) lekcja: Śląskie zabawy podwórkowe, czyli zabawy spod familoka.
  • Jakub Sagan (III WF) lekcja: Wzmacnianie głównych partii mięśniowych z zastosowaniem treningu CrossFit.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

A za rok kolejna edycja konkursu, na którą organizatorzy już teraz zapraszają Studentów i Studentki  III roku Wychowania Fizycznego i Sportu.

ii_miejsce_pietruszka_dominik.jpg

iii_miejsce_berezecka_anna.jpg