Aktualności

Mistrzostwa Europy w pływaniu Rzym 2022

18.08.2022 Sport

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Europy w Rzymie. Trzydziestoosobowa Reprezentacja Polski powróciła z pływackich mistrzostw Europy z dwoma medalami. Oba medale zdobyli zawodnicy i studenci AWF Katowice – Katarzyna Wasick i Jakub Majerski.

Jakub Majerski wywalczył pierwszy polski medal podczas mistrzostw Europy w Rzymie. W czwartym dniu zmagań, nasz zawodnik zajął 3. miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym. W finale uzyskał najlepszy czas w sezonie.

W szóstym dniu imprezy, na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Wasick. Polkę w finale 50 m stylem dowolnym wyprzedziła tylko rekordzistka świata, Sarah Sjoestroem.

Bardzo dobre starty zaliczyli również pozostali zawodnicy naszego klubu AZS AWF Katowice:

• Paulina Peda. Wyścig finałowy na 50 m stylem motylkowym zakończyła na 6. pozycji, ponownie poprawiając rekord życiowy (26.01).
  • Paweł Juraszek, zajął 4. miejsce w finale 50 m stylem dowolnym uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie, pokonując jedną długość basenu w 21.78
  • Kamil Sieradzki w debiutującej sztafecie 4x200m stylem dowolnym najpierw bez problemów znaleźli się w finale, a później zajęli w nim 7. pozycję (Kamil Sieradzki, Mateusz Chowaniec, Aleksandra Knop Aleksandra Polańska)
  • Paulina Peda Dawid Wiekiera, Jakub Majerski i Aleksandra Polańska w sztafecie na dystansie 4x100m stylem zmiennym do ostatnich metrów walczyli z Brytyjczykami o brązowy medal. Ostatecznie ich rywale okazali się szybsi o 51 setnych sekundy, ale Polacy i tak mieli powody do zadowolenia. Uzyskali łączny czas 3:45.20, wyraźnie poprawiając rekord Polski.

Gratulujemy udanych startów zawodnikom i trenerom.