Norman Davies na Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025!

25.09.2024 Aktualności

27 września o godz. 16.00 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach uczestniczki i uczestnicy uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego będą mieć jedyną w swoim rodzaju okazję, by wysłuchać na żywo gościa specjalnego wydarzenia – prof. Normana Daviesa! Autor bestsellerowych książek o historii Europy i światowej sławy angielski historyk walijskiego pochodzenia wygłosi wykład w języku polskim pt. „Wiedza i niewiedza: czy Zachód rozumie wszystko?”.

Nie zabraknie również stałych elementów uroczystości inauguracyjnych – przemówień rektorów oraz immatrykulacji i ślubowania studentów i doktorantów – a całość uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego, Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z kolei zwieńczeniem obchodów będzie uroczysty koncert, podczas którego usłyszymy muzykę baletową z opery „Hrabina” i Mazura z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki oraz „Tańce słowiańskie” op. 72, nr 1, 2, 6 i 7 Antonína Dvořáka w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz chórów uczelni Konsorcjum: Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zapisów na wydarzenie można dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego (formularze są dostępne w języku polskim i języku angielskim). Udział w inauguracji jest bezpłatny!

Więcej informacji na stronie Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025.

fot. Prof. Norman Davies | K. Jaros // Wyd. Znak

dsc02532-4.jpg