Orlen Copernicus Cup 2022

23.02.2022 Aktualności Sport

We wtorek 22 lutego w Toruniu odbył się kolejny meeting z cyklu Indoor Tour Gold – ORLEN COPERNICUS CUP. Klub AZS AWF Katowice reprezentowało 6 zawodników. Najwyżej uplacowała się Ewa Swoboda, która po raz kolejny udowodniła, że jest w znakomitej dyspozycji. Nasza sprinterka zwyciężyła w finale  swojej koronnej konkurencji 60m uzyskując czas 7.03 pokonując między innymi mistrzynię olimpijską Elaine Thompson-Herah.

Kolejną zawodniczką, która wywalczyła miejsce w czołowej trójce jest Justyna Święty-Ersetic. Nasza podwójna medalistka olimpijska z Tokio zajęła trzecie miejsce w biegu na 400m ustępując jedynie holenderce Femke Bol i Natalii Kaczmarek. Nasz “Aniołek” uzyskał czas 51.40, który jest aktualnie 8. wynikiem światowych tabel.

Dobrym występem popisała się również Magdalena Żebrowska, która w konkursie skoku w dal poprawiła swój halowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 6.39m.

Dodatkowo w Toruniu mogliśmy obserwować Jakuba Szyszkowskiego (pchnięcie kulą - miejsce 7), Magdalenę Stefanowicz (60m – miejsce 8) i Julię Korzuch (800m - prowadziła bieg). Zarówno Jakub, jak i Magda uzyskali najlepsze wyniki w sezonie, co daje dobry prognostyk przez następnymi zawodami.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w kolejnej części sezonu!

60m:

• Ewa Swoboda – miejsce 1, czas 7.06
  • Magdalena Stefanowicz – miejsce 8, czas 7.38 (SB)

400m:

• Justyna Święty-Ersetic – miejsce 3, czas 41.40

Skok w dal:

• Magdalena Żebrowska - miejsce 5, 6.39m (PBi)

Pchnięcie kulą:

• Jakub Szyszkowski – miejsce 7, 19.84 (SB)

800m:

• Julia Korzuch – DNF (prowadziła bieg)