Piast Gliwice oraz AWF Katowice grają do jednej bramki!

13.05.2022 Aktualności

Miło nam poinformować o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Gliwickim Klubem Sportowym “Piast” S.A. a Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawarte porozumienie zakłada współpracę interdyscyplinarną, w tym wspólne działanie na rzecz promocji, edukacji i rozwoju organizacyjnego obu podmiotów.

- Współpraca z uczelnią wyższą o takiej renomie jest nobilitacją, daje poczucie satysfakcji, ale powinna być naturalnym posunięciem z punktu widzenia funkcjonowania spółki. Zakładamy wspólne działania na wielu polach. Jestem przekonany, że razem, dzięki połączeniu naszych potencjałów, jesteśmy w stanie osiągnąć dużo więcej niż osobno, a korzyści, jakie wypracujemy już w pierwszym okresie istnienia naszego porozumienia, będą widoczne gołym okiem - zapewnił Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

- Zawarta umowa poprzez wspólne działania AWF Katowice wraz Klubem Piast Gliwice SA służyć ma upowszechnieniu dorobku nauk o sporcie w wymiarze teoretycznym i aplikacyjnym. Mając na uwadze opracowanie i realizację programów profesjonalizacji sportu dzieci i młodzieży naszym celem jest dbałość o przyszłe pokolenia mieszkańców Śląska.
Jednym z podstawowych kryteriów rozwoju sportu wyczynowego, popartego naszym doświadczeniem, jest powszechny dostęp, równouprawnienie, w tym rozwój sportu kobiet - zaznaczył prof. dr hab. Grzegorz Juras, Rektor AWF Katowice.

Umowa klubu z uczelnią wyższą została podpisana na czas nieokreślony. To nie pierwsze porozumienie na tej linii. W 2017 roku Piast Gliwice podpisał umowę z AWF Katowice w zakresie rozwoju akademii piłkarskiej oraz kompleksowej diagnostyki zawodników pierwszej drużyny.