Projekt „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”

07.06.2024 Nauka
Zapraszamy studentki i studentów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich do udziału w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministra Nauki, którego obsługę zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) (Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027).

DLA KOGO?
Studenci I/II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W ramach konkursu o dofinansowanie Wnioskodawcą jest AWF Katowice.

INSTYTUCJA FINANSUJĄCA
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

CEL KONKURSU
Celem projektu niekonkurencyjnego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” jest wsparcie studentów i studentek w rozwoju ich kompetencji i umiejętności, aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności poprzez umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach.
Wsparcie finansowe może być przeznaczone w szczególności na sfinansowanie przygotowania i uczestnictwa studentów i studentek w międzynarodowych zawodach, konkursach, konferencjach. Środki finansowe mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług niezbędnych do przygotowań związanych z przedmiotem konkursów, zawodów, konferencji międzynarodowych ujętych w ofercie złożonej w odpowiedzi na niniejsze Zaproszenie.
Ponadto wsparcie to może być przeznaczone na racjonalne usprawnienia oraz wsparcie osób z grup defaworyzowanych.

WAŻNE TERMINY
Zgłoszenia projektu w AWF Katowice: 10.06.2024 do 17.06.2024 godz. 10:00
Zamknięcie konkursu w MNiSW: do 24 czerwca 2024 r.

WAŻNE INFORMACJE
W ramach naboru wsparciem może zostać objęty student, który spełnia łącznie następujące warunki:
  1. jest studentem/studentką studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich;
  2. posiada udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego przez studenta/studentkę lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego);
  3. posiada pozytywną opinię opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej studenta lub studentki. Opinia powinna potwierdzać, że potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie studenta lub studentki dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy, zawody międzynarodowe o najwyższej randze lub zdobyć wyróżnienia na konferencjach;
  4. w przypadku zespołu studentów lub studentek – udział danej osoby w zespole jest niezbędny do osiągnięcia celów projektu.
WAŻNE! W projekcie niezbędne jest zaplanowanie działania związanego z podnoszeniem kompetencji uczestników (np. kursy, szkolenia) oraz zachowanie trwałości projektu, zgodnie z zapisami Regulaminu projektu.

Koszt realizacji projektu nie może przekroczyć:
80 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta lub studentkę;
500 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów lub studentek.
Okres realizacji zadań przewidzianych w ofercie nie może przekroczyć 18 miesięcy oraz wykraczać poza datę 31.12.2025 r.

Jak wygląda procedura rekrutacji:
  1. Student/studentka lub grupa studentów/studentek składa do Działu nauki AWF (pokój 105) komplet dokumentów, tj.:
    1. Formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 4  - w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta lub studentkę lub Załącznik 5 - w przypadku projektów realizowanych przez zespół studentów lub studentek)
    2. uzupełnioną Ofertę (załącznik nr 1 do Zaproszenia Ministra)
    3. uzupełniony Kosztorys (załącznik nr 2 do Zaproszenia Ministra)
    4. uzupełnione i podpisane CV (załącznik nr 3 do Zaproszenia Ministra)
    5. dokument potwierdzający znajomość języka obcego na poziomie nie niższym niż B2
 oraz przesyła na adres nauka@awf.katowice.pl edytowalne wersje uzupełnionych: Oferty oraz Kosztorysu.
  1. Na podstawie prawidłowo złożonych ofert AWF Katowice wystąpi do Ministra Nauki o przyznanie środków finansowych na realizację zaplanowanych działań.
  2. O przyjęciu, skierowaniu do poprawy lub wyjaśnień, bądź odrzuceniu projektu Uczelnia poinformuje osoby składające projekt drogą mailową na adres wskazany w Formularzu zgłoszeniowym.
    UWAGA! Należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją naboru i jego załącznikami!