Aktualności

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebec

05.02.2024 Sport
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.
W dniach 2-4.02.2024 na Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebec wystartowało 7 naszych studentów:
  • Andżelika Wójcik.
Pierwszy medal dla Polski zdobyły sprinterki w składzie z dwoma naszymi studentkami - Andżeliką Wójcik i Igą Wojtasik oraz Karoliną Bosiek. Ten wynik pozwolił naszym panczenistkom na wywalczenie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie drużynowym.
Trzeciego dnia zawodów reprezentacja polski w rewelacyjnym stylu dołożyła do swojego dorobku jeszcze 3 medale. Na początek niedzielnych zmagań aż dwóch Polaków stanęło na podium w rywalizacji na 500m - 2. miejsce zajął Marek Kania, a 3. miejsce nasz student oraz zawodnik AZS AWF Katowice Piotrek Michalski, Chwilę później zmotywowani sukcesem koleżanek z reprezentacji drużyna w składzie Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zwyciężyła w sprincie drużynowym, co również pozwoliło im na utrzymanie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ.