Rusza II etap programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły” - Sport Kluby.

24.11.2021 Aktualności

awf_baner_powrot.png

Szkolenia dla nauczycieli, czyli I etap realizowanego przez AWF Katowice Projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły” - kompleksowego programu wsparcia uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po pandemii, zbliżają się ku końcowi.

W okresie od 14 czerwca do 20 listopada 2021r. przeprowadzono 52 szkolenia stacjonarne w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, w których udział wzięło 4 669 nauczycieli, w tym:

• 1 552 nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego (klasy I-III),
  • 2 358 nauczycieli klas IV-VIII szkół podstawowych,
  • 759 nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

UWAGA! To już ostatnia szansa, by wziąć udział w szkoleniu!

Nauczyciele mają możliwość przeszkolenia się ramach I etapu „WF z AWF” w wybranym Ośrodku Szkoleniowym, (czyli jednej z siedmiu Uczelni AWF w Polsce) tylko do końca roku 2021!

Ostatnie szkolenia planowane przez AWF Katowice odbędą się w grudniu w formie online.

Rejestracja odbywa się przez stronę www.wfzawf.pl.

Aby zapisać się na wybrany termin szkolenia online w Katowicach, należy utworzyć i zalogować się na konto użytkownika.

Instrukcja zakładania konta:

1. Na stronie www.wfzawf.plw prawym górnym rogu kliknij granatową ikonę obrazującą „ludzika” (obok zielonego przycisku „Zgłoś się”).
  2. Jesteś na stronie Zaloguj się do platformy:
  3. a) Jeśli jesteś już zgłoszona/y do programu kliknij przycisk „Utwórz konto”, dalej postępuj zgodnie z instrukcją tworzenia konta.
  4. b) Jeśli nie zgłosiłaś/eś się jeszcze do programu zrób to klikając przycisk „Zgłoś się do programu”. Następnie postępuj jak w punkcie a).
  5. Na adres e-mail użyty podczas zgłoszenia do programu, zostanie wysłany link do stworzenia konta w portalu oraz do utworzenia hasła.
  6. Kliknij w link i stwórz hasło, które musi składać się z małych i dużych liter, cyfry oraz znaków specjalnych.
  7. Po zalogowaniu wybierz termin szkolenia, klikając przycisk „Dołącz”.

Nauczyciele, którzy wezmą udział w szkoleniu, otrzymują Certyfikat, upoważniający ich do wzięcia udziału w II etapie Programu – wysłania wniosku o przyznanie Nauczycielowi godzin „Sport Klubów”.

„Sport Kluby” to dodatkowe, nieodpłatne zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pierwsze zajęcia ruszyły już w sierpniu i trwają do 15 grudnia 2021 r.

Spośród Nauczycieli przeszkolonych przez AWF Katowice, 1 247 wystąpiło o przyznanie godzin Sport Klubów na rok 2021.

Realizacja działań Sport Klubów przedłużona do końca 2022 roku!

Oznacza to, że w przyszłym roku chętni Nauczyciele, ponownie lub po raz pierwszy będą mogli wystąpić o prowadzenie zajęć „Sport Klubów” Należy spełnić tylko jeden warunek - wziąć udział w szkoleniu do końca 2021 roku i zdobyć Certyfikat.

Procedura zgłoszenia do Sport Klubów

• Zapisy do Sport Klubów na rok 2021r. trwaj do 1 grudnia i odbywają się przez stronę www.wfzawf.pl.
  • W związku z kontynuacją programu w roku 2022, wkrótce uruchomiony zostanie nabór zgłoszeń dot. realizacji zajęć w przyszłym roku. Proszę śledzić informacje pojawiające się na portalu www.wfzawf.pl
  • Zgłoszenie do Sport Klubów jest dostępne na indywidualnym koncie nauczyciela biorącego udział w I etapie programu „WF z AWF”.
  • Po przypisaniu certyfikatu przez ośrodek, w którym przeprowadzone było szkolenie, nauczyciel otrzyma informację o możliwości rejestrowania się do Sport Klubów (wiadomość zostanie przesłana na adres mailowy udostępniony przez nauczyciela przed szkoleniem).
  • Aby zarejestrować się do II etapu programu „WF z AWF” nauczyciel powinien zalogować się na swoje indywidulane konto i przejść do zakładki „Sport Kluby”, a następnie uzupełnić informacje w formularzu zgłoszeniowym.
  • Po uzupełnieniu wymaganych pól w formularzu zgłoszeniowym, zgłoszenie zostanie przesłane do weryfikacji. Po zaakceptowaniu zgłoszenia nauczyciel otrzyma indywidualną wiadomość mailową z dalszymi wskazówkami.

Każdy nauczyciel może prowadzić maksymalnie 2 grupy uczniów. Limit na jedną grupę wynosi do 20 osób. Grupa może być zmniejszona w przypadku udziału w zajęciach uczniów z niepełnosprawnościami. Zajęcia mogą odbywać się 1 lub 2 razy w tygodniu w wymiarze 1 godziny lekcyjnej.

Działania podejmowane w ramach Sport Klubów są koordynowane i nadzorowane przez Zespół ds. weryfikacji wniosków i diagnozy kondycji fizycznej oraz Zespół ds. monitoringu zajęć, powołane przez AWF Warszawa.

Dodatkowe pytania związane z rejestracją do Sport Klubów należy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej sportkluby@wfzawf.pl lub tel.: 697 851 839 (w godz. 10:00 - 15:00)