Rusza III edycja programu Narodowa Reprezentacja Akademicka

02.02.2022 Aktualności

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do trzeciej edycji Narodowej Reprezentacji Akademickiej, czyli programu, który umożliwia równoległe realizowanie kariery sportowej i nauki akademickiej.

Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla studentów-sportowców, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestego roku życia. Uczelnia z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki dofinansuje studentowi-sportowcowi dodatkowe zajęcia w ramach indywidualnego toku studiów z jednego kierunku. Jeżeli sportowiec studiuje na dwóch kierunkach, będzie mógł zdecydować, w ramach którego z nich chce otrzymać dofinansowanie. Dodatkowe zajęcia i konsultacje mogą zostać zorganizowane do dnia obrony pracy dyplomowej, do końca roku akademickiego, w którym student uzyskał absolutorium.

W swoim wystąpieniu wiceminister Wojciech Murdzek podkreślił, że program cieszy się dużym zainteresowaniem studentów i uczelni, czego potwierdzeniem jest kolejna edycja przedsięwzięcia.

– Program jest skierowany do ambitnych sportowców, którzy chcą łączyć zdobywanie medali ze studiowaniem, ale jest to utrudnione ze względu na treningi – mówił wiceminister Wojciech Murdzek. Podkreślił, że program umożliwia realizowanie indywidualnej ścieżki rozwoju: – Program ten pozwala prowadzić takiego studenta ścieżką indywidualną i umożliwia łączenie ścieżki sportowej z naukową – mówił Sekretarz Stanu w MEiN.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była zdecydowanie największym w Polsce beneficjentem tego programu w dwóch poprzednich latach. W 2021 roku w programie wzięło udział aż 179 studentów AWF Katowice. to dziś w Warszawie nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli!