Seminarium Naukowe "Regeneracja w pracy managera"

28.11.2023 Nauka

Pierwsze seminarium naukowe „Regeneracja w pracy menedżera”, zorganizowane przez Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, reprezentowaną przez  Katedrę Zarządzania Sportem i Turystyką, Studenckie Koło Naukowe Manager Przyszłości „Be Active” oraz Fundację Misja Regeneracja już za nami.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele kilku uczelni wyższych, reprezentowani przez studentów studiów I i II stopnia oraz Szkoły Doktorskiej, kadrę naukowo-dydaktyczną, jak i osoby reprezentujące podmioty gospodarcze z branż związanych z szeroko pojętą regeneracją.

Nadesłano blisko 30 zróżnicowanych merytorycznie prezentacji, które zostały przedstawione podczas obrad seminaryjnych w ciekawy, interesujący sposób, adekwatny do tematyki i temperamentu prelegentów. Jedno wydaje się pewne – raczej nikt podczas obrad się nie narzekał na nudę.

Formuła krótkich 10-minutowych wystąpień, z których każde dotyczyło innego zagadnienia lub odmiennej perspektywy jego analizy, zapewniła odpowiednią dynamikę obrad. Całość dopełnił końcowy panel dyskusyjny i podsumowanie. Była to oczywiście strategia zamierzona (aczkolwiek ryzykowna ze względu na trudną do utrzymania dyscyplinę czasową), ponieważ wydarzenie miało charakter pilotażowy i celowo wrażenie pewnego niedosytu miało być zapowiedzią przyszłorocznego, wielosekcyjnego, interdyscyplinarnego i bardziej sprofesjonalizowanego wydarzenia już na poziomie międzynarodowej konferencji.

Wydaje się, że podstawowe cele seminarium zostały zrealizowane, zarówno w obszarze swego rodzaju misji społecznej, adresowanej do społeczeństwa i jego zdrowia psychofizycznego, jak również uzupełnienia edukacji i świadomości studentów nie tylko na kierunku zarządzanie.

Dokonano także analizy rynkowej związanej z ofertą przedsiębiorstw w sektorze usług i produktów, dotyczących regeneracji. Pilotażowa konwencja seminarium stanowiła platformę dla zainicjowania lub rozwinięcia badań naukowych do przyszłorocznego wydarzenia o charakterze cyklicznym, które na trwałe wpisze się w kalendarz uczelnianych konferencji.