Śląski Festiwal Nauki 2023

08.12.2023 Aktualności

Już w sobotę 9.12 rozpoczyna się Śląski Festiwal Nauki!

Sprawdźcie, jakie aktywności przygotowali dla Was eksperci AWF Katowice:

• Rozmowa z prof. dr hab. Aleksandrą Żebrowską (nauki o kulturze fizycznej) - Sobota, 9 grudnia 11:40 - 12:10 "Silesian Hall of Fame": sala konferencyjna nr 6.
  • Rozmowa z dr. hab. Bogdanem Bacikiem, prof. AWF (nauki o kulturze fizycznej) - Niedziela, 10 grudnia, 13:40 - 14:10 , "Silesian Hall of Fame": sala konferencyjna nr 6
  • Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. i n. o zdr. Andrzejem Myśliwcem (nauki o kulturze fizycznej) - Niedziela, 10 grudnia, 15:40 - 16:10, "Silesian Hall of Fame": sala konferencyjna nr 6
  • Rozmowa z mgr Elizą Gaweł (sport w nauce) - Poniedziałek, 11 grudnia, 09:55 - 10:15 , "Silesian Hall of Fame": sala konferencyjna nr 6.
  • Pomoc przedmedyczna z elementami samoobrony – pokaz – dr Dominika Grzybowska-Ganszczyk, dr Bartosz Głowacki - Sala wielofunkcyjna - strefa medycyna i zdrowie.
  • Nauka w służbie sportu, Jakub Baron, Maciej Hołub, Wojciech Głyk - Sale balowe - strefa motorsportu.
  • Dlaczego (nie) boli? – psychofizjologiczne podłoże odczuwania bólu - Daria Nowak, Weronika Kowalska, Marta Jakubińska, Natalia Kruszyna, Jacek Skalski, Jakub Nastaj - Sala wielofunkcyjna - strefa medycyna i zdrowie.
  • Służyć i bronić – dr Bartosz Głowacki, Wojciech Satoła - Sobota, 9 grudnia, 14:15 - 18:00, Niedziela - 10 grudnia 10:15 - 13:00 ; Poniedziałek - 11 grudnia 13:15 - 16:00.
  • Ninanki Go! Wzorce ruchowe – pokaz - Martyna Borowska, Julia Walatek - Sala wielofunkcyjna - strefa medycyna i zdrowie.
  • Tutoring jako innowacyjna metoda wsparcia rozwoju w przedszkolu, domu, szkole i pracy – warsztaty – dr Agnieszka Chęcińska Kopiec, niedziela, 10.12 strefa warsztatów, sala 11 - 10:30 - 11:20.
  • Pomoc przedmedyczna z elementami samoobrony – warsztaty - dr Dominika Grzybowska-Ganszczyk, dr Bartosz Głowacki - Niedziela, 10 grudnia, 15:55 - 16:45,  strefa warsztatów: sala konferencyjna nr 12.
  • Kompetencje społeczne w pracy policjanta – warsztaty – dr Ewa Krzyżak-Szymańska, dr Andrzej Szymański - Poniedziałek, 11 grudnia, 14:35 - 15:20, strefa warsztatów: sala konferencyjna nr 13.
  • O kształtowaniu (nie)prawidłowej postawy ciała – warsztaty  - dr Barbara Rosołek,  -  Sobota, 9 grudnia, 10:30 - 11:20, sala konferencyjna nr 19.
  • Hamulec dla bólu – krótki przewodnik – wykład - Wacław M. Adamczyk         Jacek Skalski; Sobota, 9 grudnia, 13:00 - 13:40 - Sala wielofunkcyjna - rynek idei Miasta Nauki: scena zdrowia i jakości życia.
  • Sport w życiu człowieka – wykład – dr Agnieszka  Chęcińska – Kopiec - Poniedziałek, 11 grudnia, 11:20 - 11:40 , Sala wielofunkcyjna - rynek idei Miasta Nauki: scena zdrowia i jakości życia.

Pamiętajcie o rejestracji. Na wiele aktywności ograniczona liczba miejsc.

link: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/aktywnosci