Społeczna Odpowiedzialność Uczelni

07.06.2022 Aktualności

Miło nam poinformować, że Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach dołączyła do grona sygnatariuszy Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (DSOU).

Podczas konferencji, która odbyła się 2 czerwca 2022 roku w Warszawie, zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, której tematem przewodnim były "Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni", w imieniu AWF Katowice deklarację podpisał prorektor ds. promocji i sportu, dr hab. Arkadiusz Stanula.

W panelu Rektorów reprezentujących uczelnie, które przystąpiły do Deklaracji SOU w 2017 r. dyskutowano o doświadczeniach płynących z kilku lat wdrażania zasad Deklaracji SOU w praktyce. Ponieważ społeczna odpowiedzialność uczelni to także współpraca nauki z biznesem oraz kształcenie przyszłych liderów biznesu – podczas konferencji nie zabrakło tych wątków w rozmowie na temat odpowiedzialności przedsiębiorstw w zakresie nauki i rozwoju technologii.

Podczas konferencji rozmawiano o Deklaracji SOU, efektach działania Grupy roboczej ds. SOU oraz zaprezentowano przykłady wdrażania zasad SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk publikowanych przez MFiPR od 2019 r. Swoją premierę miał również Katalog Dobrych Praktyk Uczelni za rok 2021.

Źródło: https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/spoleczna-odpowiedzialnosc-uczelni

deklaracja_spolecznej_odpowiedzialnosci_uczelni_2022.jpg