Spotkanie dotyczące Legii Akademickiej

19.01.2023 Aktualności

Spotkanie informacyjne Legia Akademicka 2023

W dniu 17 stycznia 2023 r. na terenie AWF Katowice zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach, które miało na celu zapoznanie studentów z nowymi zasadami rekrutacji do ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w ramach Legii Akademickiej.

Cieszymy się, że młodzież studencka tak licznie odpowiedziała na to patriotyczne wyzwanie. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 studentów naszej uczelni oraz studentów innych uczelni.

Od uruchomienia projektu w 2017 roku, Legia Akademicka cieszy się dużym powodzeniem. W trakcie ostatnich pięciu edycji programu za pośrednictwem naszej Uczelni zrekrutowało się łącznie 490 studentów, w tym kilkadziesiąt studentek.

Mamy nadzieję, że spotkanie przekonało studentów i skłoni do udziału w VI edycji Legii Akademickiej.

Legia Akademicka to dodatkowa alternatywa do wykorzystania dotychczasowych umiejętności i sprawdzenia własnych predyspozycji, ale to też okazja do nabycia zupełnie nowych umiejętności jak: umiejętności przywódcze, zespołowe, organizacyjne czy umiejętności działania pod presją czasu. Poza tym uregulowany stosunek do służby wojskowej to również argument podczas aplikowania do pracy we wszystkich służbach mundurowych związanych z bezpieczeństwem naszego kraju.

Dziękujemy za udział w spotkaniu oraz zapraszamy studentów do udziału w rekrutacji do programu Legii Akademickiej.

20230117_091109.jpg