Sprawnościowy Tor Przeszkód o Puchar JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

26.01.2024 Aktualności

W dniu 24 stycznia 2024 r. na hali sportowej, odbyły się zawody „SPRAWNOŚCIOWY TOR PRZESZKÓD” o Puchar JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prof. dr hab. Arkadiusz Stanula, Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

W zawodach uczestniczyli uczniowie i ich opiekunowie z 16 szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Do zawodów zostały zgłoszone 23, pięcioosobowe zespoły zawodników. Rywalizacja na torze przeszkód odbywała się zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej kobiet i mężczyzn.

Sędziami głównymi zawodów byli przedstawiciele służ mundurowych z jednostek z którymi nasza uczelnia współpracuje w ramach działalności naukowej jak i dydaktycznej:

1. St. Bryg. Dr Damian Hadas - Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie,
  2. St. Bryg. Mariusz Przygoda - Naczelnik w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie,
  3. Podinsp. Lubomir Stasiak - Szkoła Policji w Katowicach,
  4. Funkcjonariusz - Grupa Interwencyjna Służby Więziennej.

Na zawodach panowała prawdziwie sportowa atmosfera a wszyscy zawodnicy startowali z pełnym zaangażowaniem za co im wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom startujących ekip za współpracę, wyrozumiałość i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów, natomiast wszystkich już dziś zapraszamy na kolejną edycję tych zawodów i z całych sił postaramy się aby były jeszcze lepsze.

Wręczenia nagród, dyplomów, medali i pucharów dokonali sędziowie główni oraz Prorektorzy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Prof. dr hab. Arkadiusz Stanula i dr hab. Rajmund Tomik Prof. AWF Katowice, który jednocześnie dokonał uroczystego zamknięcia zawodów.

Klasyfikacja drużynowa:

I m – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu