Sukcesy studentek AWF Katowice w Ogólnopolskim Konkursie im. Eugeniusza Piaseckiego

05.07.2023 Aktualności

W dniu 22 czerwca 2023 roku w Sali Audytoryjnej im. Prof. Lechosława Deca odbyło się otwarte zebranie Katedry Wychowania Fizycznego i Adaptowanej Aktywności Fizycznej. Celem spotkania było zaprezentowanie lekcji wychowania fizycznego przez studentki Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, które zostały  wyróżnione w tegorocznym XV Finale Ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Piaseckiego pt. „Lekcja wychowania fizycznego realizująca podstawę programową z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności” zorganizowanym przez pracowników Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Osiągnięcia w  kategorii - Student

2023 rok

Wyróżnienie: Wiktoria Kurzac.  Temat lekcji: Odpowiedzialność i współpraca w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawie.

III miejsce - Edyta Mazur. Temat lekcji: Nauka podstawowych elementów technicznych piłki nożnej w formie zabaw i gier.

II miejsce – Martyna Ziebura.  Temat lekcji: Taniec, zabawy i gry inspirowane tradycjami polskiego wesela.

I miejsce – Julia Razakowska.  Temat lekcji: Speedball – propozycja gry z elementami ćwiczeń „wojskowych”.

Podziękowanie za udział w finale konkursu otrzymała również Magdalena Rożek. Temat lekcji: „Siła i woda zdrowia Ci doda”. Kształtowanie siły w obwodzie ćwiczebnym.

Opiekun prac: dr Krzysztof Skalik

Warto dodać, że od 2014 roku nasi studenci zgłaszali propozycje ciekawych lekcji wychowania fizycznego do Ogólnopolskiego Konkursu  AWF w Poznaniu.

Dotychczasowe osiągnięcia:

2022 rok, I miejsce – Daria Szulc i Aleksandra Szydło. Temat lekcji: Powracanie do bezpośrednich relacji wśród dziewcząt i chłopców poprzez muzykę i taniec.

2019 rok, I miejsce –  Anna Pytlarz i Ewelina Steiger. Temat lekcji: Radość i przygoda w lekcji poprzez ćwiczenia przy muzyce i pokonywanie przeszkód.

2017 rok, I miejsce – Sonia Bielski. Temat lekcji: Park przyjaznym miejscem do podejmowania aktywności fizycznej.

2016 rok, wyróżnienie – Sonia Bielski. Temat lekcji: Wybieramy najlepszych żołnierzy.

2014 rok, II miejsce – Wioletta Kurpas. Temat lekcji: Wzajemne relacje wśród rówieśników w oddziaływaniu na zdrowie – taniec towarzyski

Opiekun prac: dr Krzysztof Skalik

Osiągnięcia w kategorii – Nauczyciel

2023 rok, II miejsce – mgr Małgorzata Dudzik – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach. Temat lekcji: Uczymy się nowej gry zespołowej – Kin – Ball.

Opiekun pracy: dr Krzysztof Skalik

2023 rok, I miejsce – mgr Benjamin Ilnicki – Szkoła Podstawowa dla chłopców „Kuźnica”. Temat lekcji: Aktywne wyzwania.

Opiekun pracy: dr hab. Dorota Groffik prof. AWF Katowice

2022 rok, I miejsce – mgr Paweł Didkowski – II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Temat lekcji: Przywracanie równowagi mięśniowej po okresie pracy zdalnej z uczniami liceum.

Opiekun pracy: dr Krzysztof Skalik

Sprawozdania z konkursów znajdują się na stronie Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF Poznań - Konkurs im. Eugeniusza Piaseckiego na najlepszą lekcję WF-u rozstrzygnięty - AWF Poznań