Trwa nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2023

20.06.2023 Nauka

Już po raz kolejny w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zostanie wręczona Śląska Nagroda Naukowa.

Zachęcamy do zgłaszania siebie lub innych osób, które w szczególny i zauważalny sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki na arenie krajowej i międzynarodowej. Nagroda może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu dwóch lat poprzedzających rok przyznania nagrody. Nabór zgłoszeń w społeczności AWF Katowice  potrwa do 31 sierpnia.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularzy:

Zgłoszenie indywidualne dla kandydata do Śląskiej Nagrody Naukowej

Zgłoszenie kandydata przez inną osobę do Śląskiej Nagrody Naukowej

Śląska Nagroda Naukowa przyznawana jest przez uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Osoby nominowane do nagrody wyłaniane są spośród osób pracujących w uczelniach lub kształcących się w szkołach doktorskich zgodnie z własnym harmonogramem i wewnętrzną procedurą każdej uczelni. Osoby nagrodzone wybiera Kapituła Nagrody, w której skład wchodzą przedstawiciele każdej z uczelni. Jej pracami kieruje prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Osoby nagrodzone poznamy podczas 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Więcej informacji o Śląskiej Nagrodzie Naukowej (ŚNN) znajduje się w zakładce „O nagrodzie”.