VIII Międzynarodowe manewry ratowniczo-taktyczne Tactical Public Rescue 2024

29.07.2024 Aktualności

Tactical Public Rescue 2024

Wakacyjną przerwę od uczelnianych obowiązków, wykładów i zajęć ze studentami nasi nauczyciele wykorzystują często na poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń.

W dniach 8-12 odbyły się VIII Międzynarodowe manewry ratowniczo-taktyczne Tactical Public Rescue 2024 oraz konferencja naukowa pn. Współpraca służb i sektora cywilnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa Państwa, w której z ramienia naszej uczelni uczestniczyli dr Dominika Ganszczyk i dr Bartosz Głowacki. Nasi eksperci przedstawili prelekcje:

- dr Dominika Grzybowska-Ganszczyk–  Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej AWF Katowice – „Jak aktywność fizyczna i zabiegi odnowy biologicznej wzmacniają funkcjonariuszy?”

- mł. insp. w st. spocz. dr Bartosz Głowacki–  Kierownik Zakładu Zarządzania Kryzysowego i Edukacji dla Bezpieczeństwa w Katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego AWF Katowice – „Zasady użycia pałki służbowej przez uprawnionych”

Była to także doskonała okazja do poznania środowiska, w jakim działają przedstawiciele służb wchodzących w skład polskiego systemu bezpieczeństwa i uaktualnienia wiedzy o zasadach bezpiecznego wypełniania obowiązków służbowych w warunkach bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu w oparciu o wytyczne komitetu TCCC. Celem konferencji było wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych, likwidacji skutków zdarzeń nadzwyczajnych, ochrony ludności cywilnej, ale przede wykorzystania nowoczesnych technologii w systemie bezpieczeństwa publicznego.

Nasi wykładowcy brali również udział w warsztatach, gdzie pełniąc funkcję sędziów oceniali uczestników rozwiązujących zadania taktyczne. Organizatorem wydarzenia była Akademia Wymiaru Sprawiedliwości.