Wydobywamy z ludzi to, co najpiękniejsze - Szlachetna paczka

18.11.2021 Aktualności

Kochani Darczyńcy,

Miło nam poinformować, że kontynuujemy nasze wsparcie dla Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny organizujemy się żeby pomagać. Ta fantastyczna inicjatywa od wielu lat łączy naszą społeczność akademicką, aby dzielić się dobrem z tymi, którzy tego dobra najbardziej potrzebują.

Mamy kolejną osobę, której możemy podarować trochę szczęścia. Ona bardzo potrzebuje naszego wsparcia i pomocy. Smutną historię Kasi zamieszczamy poniżej.

Skarbonki Szlachetnej Paczki będą umieszczone w holu głównym Akademii, koło portierni - budynek A. Oprócz tego można przynosić podarunki do specjalnie przygotowanego kosza.

Podobnie jak w zeszłym roku uruchomiliśmy również zbiórkę pieniędzy poprzez platformę internetową zrzutka.pl, na której założyliśmy oznaczoną zrzutkę pod nazwą: AWF Katowice Szlachetna Paczka 2021

Zakończenie zbiórki - 8 grudnia 2021 roku.

W załączeniu przesyłamy opis dotyczący Osoby potrzebującej pomocy:

Start w samodzielność

Magazyn: Siemianowice Śląskie

Pani Kasia - choroba / niepełnosprawność

Kod Rodziny: SLA-4003-53680

Pani Kasia  19 lat

Historia Rodziny

Pani Kasia jest uczennicą ostatniej klasy szkoły średniej. Choruje na depresję oraz zaburzenia osobowości borderline. Jest pod opieką psychologa. W zmaganiach z chorobą pomaga jej mama oraz przyjaciele. Pomimo choroby, w tym roku szkolnym chcę zdawać maturę, a później studiować. Pani Kasia niedawno opuściła szpital psychiatryczny i rozpoczęła nowy etap, wprowadzając się do swojej mamy i trójki przyrodniego rodzeństwa. Jednak mieszka tam kątem. Oprócz wysłużonego łóżka dziewczyna posiada kilka mebli, które znalazła wystawione obok śmietnika. Rówieśnicy pomogli jej wnieść meble do pokoju. Mimo wszystko rodzina jest dla pani Kasi bardzo ważna. Przychód pani Kasi oraz jej rodziny to kwota 3616 zł. Natomiast wydatki miesięczne wynoszą 2028 zł. W przeliczeniu na jednego członka rodziny po odjęciu opłat pozostaje 318 zł miesięcznie.

Piękno Rodziny

Pani Kasia lubi uczyć się języków obcych, oglądać filmy oraz czytać książki. Często spędza czas z rodzeństwem na spacerze. Jest z nimi bardzo zżyta. Mama stara się jej pomagać w trudnych chwilach. Pani Kasia jest osobą pogodną. Bardzo chciałaby wyzdrowieć i spełnić swoje marzenie, którym jest skończenie studiów i znalezienie dobrej pracy. Pomimo przeszkód związanych z chorobą walczy i wierzy, że jej życie odmieni się na lepsze.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

Łóżko (przykładowy wymiar 185x90)

Pani Kasia śpi na starym łóżku, które jest zapadnięte i niewygodne. Nowe łóżko poprawiłoby jej komfort oraz mogłoby znacznie wpłynąć na jakość snu, co przy jej chorobie jest bardzo istotne.

Odzież

Pani Kasia nie ma możliwości zakupienia sobie nowych ubrań. Z tego powodu też, od kilku lat chodzi w starych, zużytych i za małych ubraniach. Nowa odzież wpłynie na jej wygodę oraz komfort psychiczny.

Żywność trwała

Pani Kasia mieszka z matką i trójką rodzeństwa. Zapas żywności pozwoliłby na zaoszczędzenie pieniędzy, które można przeznaczyć na zakupy dla dzieci.

To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.

Pozostałe potrzeby rodziny:

Żywność trwała:

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, słodycze, środki czystości, mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń

Odzież dla Pani Kasi (wzrost 164, rozmiar M):

• kurtka (zimowa)
    rozmiar: 164 cm, Uwagi: kurtka długa, kolor czarny
  • spodnie (całoroczna)
    rozmiar: 164 cm, Uwagi: spodnie jeansowe, kolor niebieski
  • bluza (całoroczna)
    rozmiar: 164 cm, Uwagi: bluza z kapturem, kolor pastelowy
  • obuwie
    kozaki/buty zimowe - rozmiar: 39, Uwagi: czarne glany

adidasy - rozmiar: 39,

Wyposażenie do pokoju Pani Kasi:

• łóżko (przykładowy wymiar 185x90)

brakujące sprzęty:

• komoda (przykładowy wymiar 120x90x40)
  • szafa (przykładowy wymiar 200x90x55)
  • kołdra i pościel (140x200), poduszka (50x60), koc 140x200, ręczniki kąpielowe

Inne potrzeby materialne

Sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej

Uwagi:

• laptop potrzebny jest do nauki zdalnej. Pani Kasia ubiega się w szkole o indywidualny tok nauczania. Z powodu swojej choroby nie jest w stanie przebywać w dużym skupisku osób.

Szczególne upominki dla całej rodziny:

1. Pani Kasia lat 19: wizyta u fryzjera lub kosmetyczki
  2. siostra Aleksandra lat 10: słuchawki nauszne (kolor różowy lub fioletowy)
  3. brat Michał lat 6: zabawka - tramwaj
  4. brat Jacek lat 4: zabawka - pociąg
  5. mama Anna lat 38 - kosmetyki do pielęgnacji włosów i cery

Pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia

Zespół Szlachetnej Paczki – AWF Katowice