XIV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki

08.05.2023 Aktualności

festiwal_biegowy_baner_www_awf.jpg

Już w najbliższą sobotę, 13 maja startuje już XIV edycja Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki!

To jedna z organizowanych przez nas tegorocznych imprez sportowych, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zarówno starszych jak i młodszych miłośników biegania.

Ruszamy o 8:30 w Katowickim Parku Leśnym Muchowiec. Festiwalowe zmagania rozpoczną się o 9:00 od PKO Półmaratonu, który wchodzi w skład PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

W planie także Rajd Nordic Walking, podczas którego miłośnicy chodzenia przemierzą około 8 km trasę.

Od 10:00 rozpoczynają się biegi indywidualne dzieci i młodzieży podzielone na kategorie wiekowe.

Zaplanowano także sztafetę pokoleń dla drużyn złożonych z uczniów, nauczycieli i rodziców. Każdy zawodnik pokona jedno okrążenie po wyznaczonej trasie (ok. 300 m). W tej konkurencji przewidziano dwie kategorie — szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Jak co roku odbędzie się również rywalizacja w biegach na dystansach 5 km i 10 km z klasyfikacją kobiet i mężczyzn.

Szczegółowy harmonogram imprezy ze wskazaniem godzin startów poszczególnych biegów, jest dostępny na stronie internetowej www.biegkukuczki.pl

Zapraszamy serdecznie na wspólną aktywną sobotę!