13.08.2021 Aktualności Sport
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.

Trzydzieste drugie Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w Tokio były bardzo udane dla sportowców reprezentujących na codzień nasz Uczelniany klub AZS AWF Katowice.

Szczególne powodu do radości mają nasi lekkoatleci.
Anita Włodarczyk po raz kolejny udowodniła, że jest królową swojej dyscypliny i w rzucie młotem kobiet osiągnęła rezultat 78,48m i zasłużone najwyższe miejsce na podium. W tej konkurencji Polacy nie mają sobie równych. W rywalizacji mężczyzn medal brązowy przypadł reprezentującemu AWF Katowice Pawłowi Fajdek, który młot posłał na odległość 81,53m.

Nasi biegacze Justyna Święty-Ersetic oraz Karol Zalewski przywożą ze sobą złoto zdobyte w sztafecie mieszanej 4x400 metrów zdobyte z fenomenalnym wynikiem. Dodatkowo Justyna zdobyła również medal srebrny w sztafecie 4x400 metrów kobiet. Sztafeta mężczyzn, z Karolem w składzie, na tym dystansie zajęła wysokie piąte miejsce – wcześniej pewnie awansując do biegu finałowego.
Kolejna z reprezentantek AWF Katowice awansowała do półfinału biegu 800 metrów, gdzie zajęła 5 miejsce.

Z brązowego medalu może być dumna nasza reprezentantka w kajakarstwie Justyna Iskrzycka. W konkurencji czwórek na dystansie 500m wraz z osadą pokazała siłę i moc linię mety przekraczając na trzeciej pozycji. Justyna zajęła również 3 miejsce w finale B jedynek również na dystansie 500m.

Bardzo blisko medali byli nasi pływacy. Szczególnie blisko – wręcz o włos od medalu – była Katarzyna Wasick, która w finale 50m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce.
Paulina Peda zanotowała bardzo dobry występ w sztafecie mieszanej, lecz niestety cała sztafeta została przez sędziów zdyskwalifikowana za zbyt wczesny start na zmianie.
Piąte miejsce w bardzo szybkim finale na 100 stylem motylkowym zajął Jakub Majerski.

Nasza szpadzistka Ewa Trzebińska była o krok od awansu do 1/8 finału, a dżudoczka Julia Kowalczyk odpadła w repasażach. Obie zawodniczki pomimo tego zaliczyły bardzo dobry występ.

Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszych występów.