Zapowiedź występów muzycznych Katopolis

11.11.2023 Aktualności

Podczas widowiska naukowo-muzycznego inaugurującego obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024, które odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w katowickim Spodku, wystąpią sławni artyści!

Na muzycznej scenie zobaczymy:

Natalię Grosiak

Natalia to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Była również liderką zespołu Mikromusic założonego w 2002 roku. Brała udział w wielu projektach, współtworzyła zespół Digit All Love, reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, współpracowała z takimi artystami jak: Smolik, Miuosh, Sanah, Tymon Tymański  czy Nikola Kołodziejczyk. Z Mikromusic koncertowała za granicą m.in. w Japonii, Rumunii, Litwie i Irlandii. Wraz z Mikromusic zdobyła nagrodę Fryderyka w 2020 roku w kategorii „Muzyka poetycka”.

natalia-grosiak.jpg

Julię Pietruchę

Julia zasłynęła jako aktorka filmowa i serialowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley” zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawierała 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele. Klubowe trasy koncertowe, w które artystka ruszyła w 2016 i 2017 roku wraz ze swoimi muzykami, okazały się być ogromnym sukcesem. Bilety na większość koncertów wyprzedały się błyskawicznie.

W 2021 roku Julia Pietrucha wzięła udział w dwóch gościnnych projektach, które zaowocowały ukazaniem się singli i wideoklipów – mowa o utworze „Celina” wydanym na wspólnym albumie Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pt. „Pieśni Współczesne”, a także o utworze „Drogi Proste” wykonanym przez Julię wspólnie z zespołem „Kwiat Jabłoni”.

Obecnie artystka pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na przyszłą wiosnę.

julia-pietrucha.jpg

Dawida Tyszkowskiego

Dawid to wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jest uzdolnionym, wrażliwym artystą młodego pokolenia. Niedawno zapowiedział premierę swojego debiutanckiego, długogrającego albumu pt. „Mój kot zaginął i już raczej nie wróci” (wyd. FONOBO Label) oraz trasę koncertową promującą krążek, która odbędzie się w marcu 2024 roku.

Przez wielu nazywany „objawieniem” sceny alternatywnej, Dawid tworzy dojrzałe oraz pełne emocji teksty, które z łatwością przekształca w oryginalne, muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.

W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę „Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą, a każdy z nich ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. W 2023 roku wystąpił na Wodecki Twist Festiwal oraz u boku Miuosha i Zespołu Śląsk w projekcie „Pieśni Współczesne”.

dawid-tyszkowski.jpg

Bilety na KATOPOLIS można nabyć na stronie: www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/katopolis.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Uniwersytetu Śląskiego.