Sport akademicki

XI Gala Śląskiego Sportu Akademickiego

06.12.2021

W dniu 12 października 2021 w Auli Głównej Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, odbyła się XI Gala Śląskiego Sportu Akademickiego. Na Gali Uczelnię reprezentowali: Pełnomocnik Rektora ds. sportu akademickiego dr Dorota Szade i Dyrektor KS AZS AWF Katowice dr Krzysztof Nowak.

W minionym sezonie rozgrywkowym (niestety ze względu na pandemię nie przeprowadzono rywalizacji we wszystkich dyscyplinach) studenci AWF Katowice wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 miejsce w klasyfikacji medalowej spośród śląskich uczelni.

Na Gali uhonorowano również najlepszych zawodników z poszczególnych uczelni.

Z AWF Katowice wybrano: Pawła Pyjasa – narciarstwo alpejskie oraz Oskara Kwiatkowskiego – snowboard. Poza tym część nagrodzonych studiujących w innych uczelniach okazał się być zawodnikami naszego klubu sportowego KS AZS AWF z czego również jesteśmy dumni.

Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w nowym sezonie 2021/22.