SPORT MANAGEMENT

Prowadzący: dr Grzegorz Mikrut, dr Wojciech Chudy
Sala 28 (Biblioteka)

SPORT MANAGEMENT

Celem studiów I stopnia na kierunku Sport management jest wykształcenie absolwenta posiadającego wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu: nauk o zarządzaniu i jakości, nauk o kulturze fizycznej i innych dziedzin nauki (ekonomii, finansów, budżetowania, rachunkowości, prawa czy psychologii) ukierunkowaną na specyfikę działalności w sporcie. Po ukończeniu studiów na kierunku Sport management absolwent będzie posiadał wiedzę praktyczną z zakresu specyfiki funkcjonowania organizacji działających w sektorze sportowym oraz tworzenia i prowadzenia różnych form przedsiębiorczości w sporcie jako:

• Menedżer organizacji sportowej,
  • Menedżer imprezy sportowej,
  • Menedżer obiektu sportowego,
  • Menedżer szkolenia sportowego.

W procesie kształcenia nacisk zostanie położony na nabywanie kompetencji praktycznych niezbędnych do pracy w organizacji sportowej oraz realizacji zadań o charakterze projektowym, jak również umiejętności z zakresu komunikacji i kształtowania relacji z interesariuszami organizacji sportowych jak również w zakresie inicjowania przedsięwzięć i pozyskiwania środków pozabudżetowych. Absolwent będzie posiadał odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu sprawnego, prawidłowego i bezpiecznego planowania i organizowania imprezy sportowej. Absolwent w trakcie studiów zdobędzie wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do profesjonalnego zarządzania obiektem sportowym, będzie potrafił integrować funkcjonowanie, utrzymanie i ulepszanie obiektu sportowego z ludźmi, procesami i technologią w celu zaspokojenia potrzeb społecznych z zakresu szeroko rozumianych celów sportowych i rekreacyjnych. Absolwent zdobędzie wiedzę z zakresu projektowania systemu szkolenia sportowego dla różnych grup oraz umiejętności zawodowych trenera/instruktora/asystenta w zakresie zarządzania zespołem sportowym oraz treningiem sportowym.

Możliwości zatrudnienia:

• w instytucjach i organizacjach prowadzących działalność w sektorze sportowym,
  • w wydziałach sportu i promocji zdrowia jednostek administracji rządowej i samorządowej,
  • w ramach własnej działalności gospodarczej prowadzonej w obszarach szeroko rozumianego sportu.

Sport Management - Nowy kierunek studiów

Imię

Imię *

Nazwisko

Nazwisko *

Adres e-mail

adres e-mail *

Adres e-mail

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z siedzibą przy ul. Mikołowskiej 72A, 40-065 Katowice w celu uczestnictwa w warsztatach i szkoleniach, które odbywać się będą podczas dnia otwartego AWF w Katowicach

Zgoda na udostępnienie danych osobowych *

Zgoda na udostępnienie danych osobowych

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (podanych w formularzu) przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z siedzibą przy ul. Mikołowskiej 72A, 40-065 Katowice w celu otrzymywania informacji o zbliżających się projektach i szkoleniach prowadzonych przez AWF Katowice.

KLAUZULA ZGODY - Newsletter *

* pole wymagane