AWFalia 2024

17.05.2024 Student

Już za kilka dni startują AWFalia – coroczne święto studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbędzie się po raz 32.!

Od 20 do 22 maja władzę w Szkole Mistrzów przejmują studenci! Świętowanie rozpocznie się od symbolicznego przekazania kluczy do kampusu AWF Katowice przez oficjalne władze uczelni. Komitet organizacyjny przygotował mnóstwo atrakcji: imprezy tematyczne, turnieje sportowe i e-sportowe, międzyuczelnianą grę terenową, flanki, a także rywalizację z wykładowcami. 21 maja ruszają Juwenalia Śląskie, podczas których w zabawie zjednoczą się studenci wszystkich uczelni z regionu.

Maj dla maturzystów jest miesiącem wytężonego wysiłku, ale dobrze zdany egzamin dojrzałości to wstęp do świata akademickiego, gdzie, kiedy tylko zakwitną kasztany, planuje się świętowanie! Dorocznym zwyczajem studenci AWF Katowice zorganizowali AWFalia wplatając w nie atrakcyjne aktywności sportowe i nie tylko.

- Już od lat AWFalia to wydarzenia, kiedy studencka społeczność ma okazję poczuć się jak prawdziwi mistrzowie uczelni. Tegoroczny program pełen jest różnorodnych aktywności – od sportowych zmagań po atrakcje kulturalne. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego zadbała, aby każdy znalazł coś dla siebie. To prawdziwe święto energii, pasji i radości oraz szansa na zawiązanie nowych znajomości. Życzymy wszystkim uczestnikom wyjątkowych chwil pełnych uśmiechu i dobrej zabawy! – mówi Małgorzata Małek Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego AWF Katowice.

Rywalizację sportową mają we krwi!

Tak jak co roku, tak i tym razem społeczność studencka Szkoły Mistrzów postawiła na sport! Przygotowano turnieje piłki nożnej, siatkówki, squasha oraz koszykówki 3x3. Na taką rywalizację chętnych nie brakuje, ale zapisy jeszcze trwają – linki w mediach społecznościowych Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Co ciekawe, w tym roku również dojdzie do starcia tytanów — studenci i Wykładowcy będą mieli możliwość zmierzenia się 22 maja w meczach koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej — emocje i zacięta walka gwarantowane!

E- rywalizacja też wciąga!

Oprócz tradycyjnych rozgrywek na boiskach organizatorzy zapraszają na dwa turnieje e-sportowe EAFC24 oraz CS2, oba w formule 1x1. Wydarzenie przyciąga zarówno graczy wieloletnich, jak i początkujących i cieszy się ogromną popularnością.

Coś dla siłaczy

Stali bywalcy siłowni i wszyscy gustujący w dźwiganiu mogą spróbować swoich sił w Turnieju Strongman. Pośród konkurencji m.in.: martwy ciąg, spacer farmera, przewracanie opony, przysiady z workami piasku i przeciąganie auta. Start dla wszystkich — niezależnie od wagi, wzrostu czy umiejętności.

Odlotowe imprezy tematyczne dla każdego

20 maja w imprezowy klimat wprowadzi studentów tajemnicza niespodzianka, która zacznie się już o 16:00. Po rozgrzewce uczestnicy zabawy przeniosą się w klimaty lat 80., 90. i 2000.! Hity i kultowe przeboje zagrzeją do tańca nawet nieśmiałych. A wtorek 21 maja to już czas dla amatorów bajek Disneya. Organizatorzy zachęcają do przebierania się za ulubionych bohaterów kreskówek stworzonych przez jedno z najsłynniejszych studiów filmowych na świecie. Będzie kolorowo i radośnie!

Nie zabraknie atrakcji

Pośród dodatkowych punktów programu znajdziemy:

• Archery Games: drużynowe pojedynki łuczników z piankowymi strzałami, dla grup 15-40 osób.
  • Fotobudka 360°: doskonałe udokumentowanie święta i wyjątkowej atmosfery dla każdego.
  • Zabawa „pacnij kreta”: ogrodnik broni swoich piłeczek dmuchanym młotkiem przed resztą graczy, którzy chowają się w swoich "norkach", uważając na młot ogrodnika.
  • Zbijak Extreme: gra w specjalnych strojach z rzepem, celem jest zakończenie gry z jak najmniejszą liczbą piłeczek przyklejonych do stroju.

Razem w Juwenalia Śląskie 2024

21 maja studenci z regionu Śląska, połączą się w barwnym korowodzie, otwierając tym Juwenalia Śląskie. Pochód przebierańców zwieńczony zostanie symbolicznym przekazaniem władzy w Katowicach śląskim żakom oraz żywiołową imprezą taneczną w Parku Powstańców Śląskich. Kolejne dni wypełnią koncerty, na które obowiązują bilety dostępne tu: https://juwenaliaslaskie.pl/.

Wszystkim studentom życzymy udanej zabawy! Zaopatrzcie się w dobrą energię i nie zapomnijcie naładować akumulatorów, bo zabawa nie będzie miała końca.

Plan na WSZYSTKIE trzy dni:

20.05.2024 Poniedziałek

10:00 Otwarcie Awfaliów