Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie

W dniach 1-3.03.2024 roku w Opolu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. W rywalizacji w półfinale B wzięło udział aż 20 uczelni z obszaru południowej Polski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie

W dniach 28.02 - 02.03 na stoku Kotelnica Białczańska odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Nasi zawodnicy wywalczyli srebro w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn.

Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebec

W dniach 2-4.02.2024 na Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim w Quebec wystartowało 7 naszych studentów.

Sukcesy studentów AWF Katowice w Mistrzostwach Europy w holenderskim Heerenveen

W weekend 5-7 stycznia 2024 rozegrano Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. Reprezentanci Polski spisali się na medal, a dokładniej na dwa. W złotej drużynie sprinterów i srebrnej drużynie sprinterek wystartowali studenci AWF Katowice: Piotr Michalski, Andżelika Wójcik i Iga Wojtasik. Ta ostatnia na dystansie 500 m ustanowiła także nowy rekord życiowy - 38.74!

Mistrzostwa Polski w Judo 2023

Wśród utytułowanych zawodników z całej Polski, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo w dniach 25-26 listopada 2023 roku na Hali Sportowej AWF Katowice, znaleźli się także reprezentanci Klubu Sportowego AZS AWF Katowice. Zawodnicy ci zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie 4 medale w rywalizacji indywidualnej.

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu

W dniach 23-26 listopada w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Nasi pływacy wywalczyli łącznie 27 medali w klasyfikacji seniorów oraz 22 w klasyfikacji młodzieżowców.

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia

W dniach od 18 do 20 października odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia. To już II edycja wydarzenia, które gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.