27.06.2023

Logo HR Excellence in Research

Logo HR Excellence in Research jest jednym z działań Komisji Europejskiej mających na celu promowanie najlepszych praktyk w zakresie warunków pracy i rozwoju kariery naukowców. Jego przyznawanie jest uzależnione od zastosowania zasad Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, które są najważniejszymi dokumentami europejskiej polityki na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery naukowców.

23.06.2023

Certyfikowane szkolenie w zakresie Ratownictwa Wodnego w ramach Projektu Power 3.5 dobiegło końca

Zakończyło się Certyfikowane szkolenie w zakresie Ratownictwa Wodnego, zorganizowane w ramach Projektu Power 3.5 - Kształcenie kadr dla sportu – zintegrowany program uczelni, w którym wzięło udział 16 studentów z naszej Uczelni.

23.06.2023

Współpraca AWF Katowice z Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu

W piątek 16 czerwca 2023 r. w Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu odbyło się spotkanie w którym udział wzięli JM Rektor AWF Katowice prof. dr hab. Grzegorz Juras, prof. dr hab. Rajmund Tomik oraz Rektor Uniwersytetu prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D. wraz z

Wizyta Prezydenta Marcina Krupy w AWF Katowice.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Kultury Fizycznej. Z tej okazji JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki prof. dr. hab. Grzegorza Jurasa odwiedził Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Podczas spotkania poruszano m. in. temat istoty promowania kultury fizycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak również całego społeczeństwa. Ponadto omówiono kwestie zbliżającego się 2024 roku, w którym to Katowice będą dzierżyć tytuł Europejskiego Miasta Nauki.

Program spotkania SENIOR-LIFE-BALANCE we współczesnym świecie

Spotkanie SENIOR-LIFE-BALANCE jest trzecim spotkaniem z serii LIFE BALANCE (równowaga życiowa).

AWFalia 2023 za nami!

W powietrzu czuć zapach sesji, wiele egzaminów już zdanych, a w przerwie nauki miło powspominać! Wiele się działo! Rozgrywki sportowe, gra terenowa, koncerty i oryginalne imprezy dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się bez pysznego jedzenia – za które dziękujemy: American Street Food by JurasBurgers, Komu Hummus, U Tofika oraz Zielony Bazar.

Złoto AMP w Koszykówce 3x3

W dniach 12-14 czerwca w miejscowości Wilkasy rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. W turnieju wzięły udział 34 drużyny żeńskie oraz 44 drużyny męskie, które reprezentowały aż 50 różnych uczelni. Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach reprezentowała drużyna męska w składzie: Stanisław Heliński, Łukasz Lewiński, Piotr Karpacz oraz Kacper Mąkowski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce

W miniony weekend w Warszawie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce. W tym roku naszą uczelnię reprezentowało 12 studentów, którzy ostatecznie wywalczyli 5 medali oraz zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju! Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunowi sekcji dr. Michałowi Morysowi.