11.06.2023

Akademickie Mistrzostwa Polski

Przed nami ostatnie półtora miesiąca zmagań podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Do tej pory nasi studenci wywalczyli łącznie 44 medale - 15 złotych, 13 srebrnych i 16 brązowych, co daje im niekwestionowane pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Finał Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu

W miniony weekend w Łodzi obył się finał Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Zawody wyjątkowo trwały 3 dni i odbywały się systemem eliminacji i finałów. Na starcie stanęło 18 na szych zawodników. Niektórzy nasi kadrowicze byli zwolnieni ze startów w finałach ze względu na przygotowania do Mistrzostw Świata.

69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

W minioną niedzielę na Stadion Śląski odbył się 69. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. W tym roku ponownie zawody stały na wysokim poziomie, a do Chorzowa zjechali najlepsi lekkoatleci z całego świata. Podczas rywalizacji mieliśmy okazję obserwować aż 21 zawodników AZS AWF Katowice.

Poland My First Choice NAWA

Poland My First Choice NAWA – the call for applications is now open! We are pleased to announce the call for applications for the Poland My First Choice NAWA programme, which enables young people from developed countries to study at Polish universities with a scholarship.

Projekt w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki”

„Miasto Katowice – przyjazna przestrzeń do aktywności fizycznej osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej” to projekt edukacyjno-naukowy realizowany przez zespół pracowników AWF Katowice (Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej) pod kierownictwem dr Diany Celebańskiej. Celem projektu jest wspieranie zdrowego stylu życia, monitorowanie

Kolejna nominacja profesorska w AWF Katowice

22 maja Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda wręczył akt nominacyjny Profesorowi nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej dr. hab. Arkadiuszowi Stanuli . To już piąta nominacja profesorska dla AWF Katowice w tym roku.

Spotkanie podsumowujące Komitet Monitorujący Rynek Pracy

W dniu 18 maja b.r. odbyło się ostatnie VIII spotkanie Komitetu Monitorującego Rynek Pracy, realizowanego w ramach programu POWER 3,5 Kształcenie Kadr dla Sportu-zintegrowany program uczelni".

GODZINY REKTORSKIE

W związku z odbywającymi się w tym tygodniu AWFaliami, JM Rektor prof. dr hab. Grzegorz Juras zarządził GODZINY REKTORSKIE przez wszystkie 3 dni studenckiego święta. Dobrej zabawy!