19.05.2023

XIV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki: prawie tysiąc zawodników na starcie!

Rywalizacja, emocje i wspaniała energia – Katowicki Park Leśny wypełnili w ubiegłą sobotę miłośnicy aktywności fizycznej i dobrej zabawy! Prawie tysiąc osób rywalizowało w XIV Katowickim Festiwalu Biegowym im. Jerzego Kukuczki – cyklicznej imprezie organizowanej rokrocznie przez AWF Katowice. Rozegrano Półmaraton PKO, biegi na 5 i 10 km, rajd Nordic walking, sztafetę pokoleń oraz konkurencje dla najmłodszych, a wszystko to we wspaniałej atmosferze wspólnoty i sportowego święta!

19.05.2023

XXIX Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów - podsumowanie

XXIX Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów, która odbyła się w dniach 11-12 maja w Brennej, zgromadziła ponad 50 studentów z reprezentujących wszystkie wydziały AWF Katowice. Gościnnie na konferencji występowali także studenci i doktoranci AWF Krakowów oraz Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie stanowiło platformę dla prezentacji i wymiany myśli na tematy naukowe z szeroko rozumianego obszaru kultury fizycznej.

Współpraca AWF Katowice z Urzędem Miasta Mysłowice

15 maja w AWF Katowice odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział: JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras, Prorektor ds. dydaktyki i studentów Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Rajmund Tomik, Dyrektor Administracyjny AWF dr Krzysztof Nowak, Pełnomocnik Rektora ds. studentów, doktorantów i pracowników niepełnosprawnych dr Damian

Zakończył się kurs trenera sportu w narciarstwie alpejskim

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 9 maja 2023 roku 25 uczestników kursu zdało egzamin końcowy na trenera sportu w narciarstwie alpejskim z bardzo wysokimi wynikami !!! Kurs został zorganizowany przez Akademickie Centrum Kształcenia AWF Katowice pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego

12.05.2023

Konkurs na wykonanie ilustracji do identyfikacji 7. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

Studentów oraz absolwentów uczelni organizujących Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie ilustracji, które staną się głównym motywem identyfikacji wizualnej 7. edycji ŚFN.

9640 naukowców gotowych udzielić odpowiedzi mieszkańcom Katowic

Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak bardzo nasze życie przesiąknięte jest nauką. Urządzenie, na którym czytasz tę wiadomość lub zegarek, na który spoglądasz, sprawdzając teraz godzinę, a nawet kanapka, którą przegryzasz na śniadanie, świadczą o sukcesie nauki. To rozwój nowoczesnych technologii, rolnictwa, a także wielu innych dziedzin sprawia, że codziennie żyje się nam łatwiej. Wszyscy zresztą mamy w tym postępie swój udział!

Nagroda POP Science 2023: zgłoś swojego kandydata!

Do poniedziałku 29 maja można zgłaszać propozycje kandydatur do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2023. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w pięciu kategoriach.

Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

Już za kilka miesięcy Kraków i Małopolska będą gospodarzami Igrzysk Europejskich 2023 – największego multidyscyplinarnego wydarzenia w Europie w tym roku i jednocześnie największej imprezy sportowej w historii naszego kraju.