II Tura rekrutacji 2021

Serdecznie zapraszamy na studia w AWF Katowice. Internetowa rejestracja na studia w ramach drugiego naboru będzie aktywna na wybrane kierunki już od 2 i 16 sierpnia br. oraz od 1 września br. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów www.rekrutacja.awf.katowice.pl

30.08.2021

Monika Hojnisz-Staręga ze złotym medalem mistrzostw Świata w biathlonie letnim.

W dniach 25-29 sierpnia 2021 roku w czeskim Nowym Mieście na Morawach odbyły się 25. Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim. Podczas mistrzostw rozegranych zostało dwanaście konkurencji wśród kobiet i mężczyzn.

20.08.2021

Spotkanie z Olimpijczykami AZS

W dniu 19 sierpnia 2021 na Uniwersytecie Warszawskim na zaproszenie JM Rektora i jednocześnie Prezesa ZG AZS prof. Alojzego Nowaka odbyło się spotkanie z zawodniczkami i zawodnikami Akademickiego Związku Sportowego. Dziewięć z czternastu polskich medali w Tokio zdobyli sportowcy AZS.

13.08.2021

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie - podsumowanie

Trzydzieste drugie Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w Tokio były bardzo udane dla sportowców reprezentujących Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

11.08.2021

Kibicujcie wspólnie lekkoatletom - zdobywajcie sprzęt sportowy!

Kibicujcie wspólnie lekkoatletom i zdobywajcie sprzęt sportowy! LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zaprasza na Stadion Śląski – wstęp wolny!

03.08.2021

Złoty medal IO Tokio 2020

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio! Biało-Czerwoni w finale pobiegli w składzie: Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek i dwójka zawodników AZS AWF Katowice: Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski. Złota sztafeta zakończyła swój bieg z czasem 3.09,87, który jest rekordem Europy, a także rekordem olimpijskim.

07.07.2021

AWF Katowice kierunek Tokio 2020

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020! W Japonii Polskę reprezentować będzie 215 sportowców – 103 zawodniczki i 112 zawodników, którzy wystartują w 28 sportach. Igrzyska XXXII Olimpiady rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia.

05.07.2021

International Swimming League

Jesienią tego roku wystartuje 3 sezon International Swimming League (ISL), czyli pierwszej międzynarodowej ligi pływackiej. ISL to pierwsza komercyjna liga pływacka, której celem jest nie tylko popularyzacja pływania, ale również zapewnienie zawodnikom godnego wynagrodzenia.